DieRoten.pl
Reklama

Malen Piłkarzem Kwietnia w Bundeslidze

fot. Photogenica
Reklama

Poznaliśmy już laureata ósmej nagrody Zawodnika Miesiąca w Bundeslidze w kampanii 2022/23, która została wprowadzona do rozgrywek ligowych w Niemczech przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej w sezonie 2018/19.

Jak zwykle nominowanych było sześciu zawodników. Tym razem w ich gronie znalazł się jeden reprezentant Bayernu Monachium – Benjamin Pavard. Jeśli mowa o miesiącu kwiecień, to ostatecznie zwycięzcą okazał się Donyell Malen z ekipy Borussii Dortmund.

Nominowani do tytułu Piłkarza Kwietnia byli:

− Benjamin Pavard (FC Bayer)
− Jeremie Frimpong (Bayer 04)
− Moussa Diaby (Bayer 04)
− Josha Vagnoman (VfB Stuttgart)
− Timo Werner (RB Lipsk)
− Donyell Malen (Borussia Dortmund)

W głosowaniu na najlepszego gracza danego miesiąca biorą udział nie tylko dziennikarze oraz kapitanowie wszystkich drużyn BL, ale i także kibice oraz legendarni piłkarze Bundesligi. Warto także nadmienić, iż głosowanie odbywa się w dwóch etapach (nominowanych zawsze będzie 6).

Selekcja do tej nagrody opiera się na obszernych danych zebranych przez zależną DFL firmie „Sportec Solutions”. Piłkarz Miesiąca jest zestawiony na podstawie ponad 20 różnych kryteriów jak na przykład liczba zdobytych goli, asyst czy wykreowanych okazji. Po wyróżnienie sześciu graczy rozpoczyna się drugi etap.

W drugiej fazie następuje głosowanie na wyróżnionych zawodników. 30% wszystkich głosów należy do kapitanów 18 drużyn Bundesligi. Taką samą ilość do rozdysponowania mają eksperci składający się z legend oraz dziennikarzy. Najwięcej do powiedzenia mają jednak kibice z całego świata, którzy mogą w sumie oddać 40% wszystkich głosów.

>>> Głosować na zawodnika danego miesiąca zawsze można tutaj <<<

Wyniki wszystkich głosowań znajdziecie poniżej. Przy każdym głosowaniu będziemy uzupełniać poniższe zestawienie o kolejne nazwiska.

Sierpień: Sheraldo Becker (Union Berlin).
Wrzesień: Niclas Fuellkrug (Werder).
Październik: Niclas Fuellkrug (Werder).
Listopad: Serge Gnabry (Bayern).
Styczeń: Julian Brandt (Borussia Dortmund).
Luty: Julian Brandt (Borussia Dortmund).
Marzec: Raphael Guerreiro (Borussia Dortmund).
Kwiecień: Donyell Malen (Borussia Dortmund).

Źródło: Bundesliga.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...