DieRoten.pl

Wszystko wskazuje, że w letnim okienku transferowym Bayern Monachium przeprowadzi transfer nowego skrzydłowego, którego celem będzie zastąpienie duetu Robbery.

reklama

Media od dłuższego czasu (nie tylko w Niemczech) są zgodne, że szeregi bawarskiego zespołu w letnim okienku zasili utalentowany skrzydłowy Girondins Bordeaux – Malcom.

Choć liczba zainteresowanych klubów usługami 21-letniego Brazylijczyka jest bardzo długa, to wedle doniesień dziennikarzy z Francji i Niemiec największe szanse na pozyskanie Malcoma ma Bayern, który spotkał się już z agentem zawodnika.

W grę ma wchodzić kwota transferowa rzędu 60 milionów euro. Póki co mówi się, że może chodzić o 50 milinów euro plus kolejne 10 w bonusach. Kwota ta jednakże może jeszcze ulec zmianie. Głos w sprawie swojej przyszłości zabrał niedawno sam Malcom.

– Tak była obietnica, że w czerwcu będę negocjował. Wybiorę zespół, zaś Bordeaux pozwoli mi odejść. Mówiłem już jakiś czas temu, że chciałem odejść zimą, aby poszukać nowych wyzwań – powiedział Malcom.

– Muszę jednak pamiętać, że Bordeaux bardzo mi pomogło. Dałem słowo Bordeaux, że dam sobie więcej czasu na znalezienie nowego klubu. Te następne trzy lub cztery miesiące odegrają wielką rolę – zakończył Brazylijczyk.

Nominalna pozycją 21-letniego Malcoma jest prawe skrzydło, ale Brazylijczyk z powodzeniem może również grać na lewym skrzydle oraz jako fałszywa „9”. W tym sezonie Malcom rozegrał 29 spotkań, zaś jego dorobek to osiem bramek oraz siedem asyst.

źródło: Twitter

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (9)

reklama14.03.2018 19:26
@Riberyy007
Tak wiem że są...Ale czy prezentują poziom na bayern? Śmiem wątpić. O tyle co Bernat pokazuje się nieźle w ofensywie to w defensywie jest co najwyżej mierny. Rafinha natomiast mierny w obydwu aspektach
14.03.2018 15:32
Wszystko wskazuje że trafi do nas, czy będzie to dobra decyzja? we Francji gra dobrze ale czy przeskok do takiego klubu jak Bayern odbędzie się bezboleśnie? boję się by nie powtórzyła się historia z Sanchesem..odpukać.
14.03.2018 09:35
@Riberyy007
Niby z samym zawodnikiem jesteśmy dogadani, kwestia dogadania się z klubem (oni chcą 60mln my dajemy jakieś 50mln). Myślę że to nie będzie problemem.
Mam nadzieję że nowy trener będzie chciał grać skrzydłami by Coman z Malcomem pokazali pełnię swojego potencjału, coś na wzór Juppa :)
14.03.2018 08:48
Chyba wydaje się optymalnym zawodnikiem aby nas wzmocnić: przede wszystkim nie kosztuje 100 mln euro. Ribery w podobnym wieku przychodził i został można powiedzieć legendą. Malcolm, Coman, Robben i Gnabry to chyba sensowne skrzydła. Topowe gwiazdy raczej nie są do wyjęcia, ani tym bardziej nie będą zainteresowane grą w coraz słabszej BL.
14.03.2018 06:42
Dobry grajek ale czy za taką kwotę? Oby to nie był drugi Costa, także pod względem tego co ma w głowie. Mam nadzieję że nie kupujemy go bo żaden dobry grajek nie jest teraz do wyciagniecia. Albo dlatego że sprawdzili się inni gracze z ligi francuskiej czyli Coman i Tolisso.
13.03.2018 23:30
@hoodykr
Jak nie mamy rezerwowych bocznych obrońców. Z tego co mi wiadomo to Rafinha oraz Bernat wciąż są naszymi zawodnikami a także zmiennikami odpowiednio Kimmicha i Alaby.

Odejście Malcoma wydaje się praktycznie pewne. Pytanie tylko czy tym nowym klubem faktycznie będzie Bayern czy jednak wymagania finansowe Bordeaux/piłkarza okażą się za wysokie dla zarządu.
13.03.2018 22:54
Trzeba jak najszybciej zrobić przebudowę na skrzydłach. Nie wiem, czy Malcom jest odpowiednim kandydatem do zastąpienia Robbery. Zdecydowanie wolałbym Baileya.
13.03.2018 22:47
transfer na tak :) Ale zrobi się ciasno w przyszłym sezonie w zasadzie na każdej pozycji. 5 skrzydłowych (zakładam nowe umowy dla Robbery), 8 (?) środkowych pomocników... będzie ciężko żeby każdy był zadowolony... Ciekawe czy w takim razie Sanches pójdzie znów na wypożyczenie (fajnie by było tym razem do bundesligii go wysłać) i jakieś rozstanie z Rudym albo Vidalem? Ciekawie :) Przydałby się rezerwowy boczny obrońca bo takowych nie mamy na dobrą sprawę...
13.03.2018 21:44
Oby tylko nikt nam go nie podebrał, no chyba, że interesujemy sie kimś jeszcze...

reklama