Makaay: Chłopcy zagrali znakomicie

Od kilku tygodni trwa trzecia edycja klubowego projektu FC Bayern World Squad, którego celem jest promocja młodych i utalentowanych zawodników z całego świata.

Piłkarze FC Bayern World Squad mają już za sobą nie tylko letni obóz w Argentynie, ale i również wiele sesji treningowych oraz sparingów, w których to pokazali się z bardzo dobrej strony.

Nie inaczej było w ubiegłą niedzielę, kiedy to podopieczni Roya Makaaya ograli pewnie młodzieżówkę Hamburgera SV U-19. Koniec końców monachijczycy odnieśli zasłużone zwycięstwo 4:1. Warto jednak wspomnieć, że pierwsze 45 minut zakończyło się bezbramkowym remisem.

− Zagrali znakomicie. Powiedziałem im, że musimy zagrać co najmniej tak, jak przeciwko River, a może nawet trochę lepiej, i to właśnie zrobili z HSV – powiedział Makaay.

− W przerwie powiedziałem chłopcom, że tak naprawdę HSV miało okazje tylko wtedy, gdy traciliśmy piłkę przed własną bramką. W drugiej połowie graliśmy znacznie lepiej – dodał.

− Jeśli stoisz dobrze w obronie, musisz mniej biegać i utrudniasz tym zadanie przeciwnikowi, a nasi rywale również nie mogli znaleźć rozwiązania, aby nas przełamać – podsumował Roy Makaay.

Obecnie piłkarze z FC Bayern World Squad mają jeszcze dzień wolnego po ostatnich intensywnych treningach i spotkaniach. Jutro podopieczni Roya Makaaya wznowią zajęcia i rozpoczną przygotowania do finałowego starcia z FCB U-19 (15 lipca o 13:00).