DieRoten.pl

Maier zaniepokojony działaniami w Bayernie

22.06.2021, 13:12:39
Ł. Skwiot

W ostatnich tygodniach w zespole rekordowego mistrza Niemiec doszło do wielu zmian, które wejdą w życie z dniem 30 czerwca 2021 roku, kiedy sezon 2020/21 dobiegnie końca.

Mowa nie tylko o odejściu kilku kluczowych zawodników Bayernu, ale i licznych zmian w sztabie szkoleniowym oraz pożegnaniu Rummenigge. Jakiś czas temu w wywiadzie dla „Sport1” na temat zachodzących w bawarskim klubie zmian wypowiedział się legendarny Sepp Maier, który jest zaniepokojony ostatnimi wydarzeniami. Dla byłego bramkarza FCB niezrozumiałe jest między innymi odejście Hermanna Gerlanda.

− Ta informacja była wielkim szokiem. Zrobił wszystko, co mógł dla Bayernu. Robiły wszystko, co było w jego mocy. Promował młode talenty i dawał z siebie wszystko przez lata pracy z profesjonalistami – powiedział Maier.

− W klubie powstało tyle nowych miejsc pracy, ale to, że nie można znaleźć stanowiska dla takiego człowieka jak Tiger jest dla mnie niezrozumiałe… - mówił dalej.

W dalszej części rozmowy z dziennikarzem legendarny Sepp Maier odniósł się również do zatrudnienia przez monachijczyków Juliana Nagelsmanna, który podpisał z „Bawarczykami” umowę do końca czerwca 2026 roku oraz motta „Mia san Mia”, którego jego zdaniem nie ma już racji bytu w Bayernie.

− Nie wiem czy będą tak zadowoleni z Juliana Nagelsmanna. Jestem bardzo sceptyczny. Nie odniósł jeszcze żadnych sukcesów, którymi mógłby się pochwalić. Prawie każdy trener przed przyjściem do FCB miał już jakieś sukcesy na koncie – dodał.

− Mia san Mia już nie istnieje. Niektórzy piłkarze mówią o Mia san Mia, a chwilę później odchodzą. Dziś wszystko staje się powszechne i stało się międzynarodowe. Identyfikacja z klubem jest wtedy, gdy np. w pierwszej drużynie gra 8 wychowanków. Ale w dzisiejszych czasach już tego nie ma – podsumował Sepp Maier.

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)

reklama23.06.2021 07:21
@Matilegolas
Był wychowanek Alaba a i tak odszedł.
Poza tym sam fakt że ktoś jest wychowankiem nie oznacza że "należy" mu się miejsce w pierwszym zespole. Jeżeli ktoś był dobry to dostawał szanse w pierwszym zespole i jest dużo takich przypadków, z ostatnich lat: Lahm, Schweinsteiger, Badstuber, Muller, Alaba. Wcześniej też byli choćby Hargreaves (dalej już chyba nie ma co sięgać pamięcią). Natomiast z tych co odeszli w ostatnich latach to chyba tylko Can i Hojbjerg.
I tych co przebili się i tych co odeszli i grają na dobrym poziomie za dużo nie ma. Niestety.
Byli i tacy którzy dostali szansę i nic z tego nie wyszło choćby: Rensing, Lell, Otll.
22.06.2021 23:38
Próżno szukać wychowanków w kadrze. Zamiast tego lepiej sprowadzać piłkarzy pokroju "Bunia" czy Douglas Costa...
22.06.2021 22:04
Zmiany musiały bo bo to jest nieuniknione, ale nowy zarząd zaczyna naprawdę robić czystki, szczególnie odejście Gerlanda jest dla mnie szokiem, możemy sobie tylko wyobrazić co się dzieje wewnątrz klubu. Nowy zarząd robi czystki i ma do tego prawo, ale wierzę że jeśli coś nie wyjdzie, odpukać, także poniosą konsekwencje!!
22.06.2021 21:04
Najwyżej zapłacą zmianą na boisku kiedy będą przegrywać
22.06.2021 15:45
W klubie robi się jak w typowej korporacji, pracuj i bądź cicho oraz nie proś o podwyżkę ponieważ zastąpimy Ciebie kimś innym.
22.06.2021 15:14
A podobno wg niektórych Klose gadał jakieś farmazony na temat, że kiedyś było inaczej w Bayernie, a teraz mniej się szanuję ludzi...FCBM!
22.06.2021 14:54
Fakt dużo odejść w jednym czasie a to jak one wpłyną na Bayern będzie można zobaczyć w nadchodzącym sezonie czy nawet latach.

Co do tego że teraz piłkarze nie są tak przywiązani do klubu jak dawniej to już zupełnie inna sprawa i na to nikt w Bayernie nie ma wpływu że wielu idzie tam gdzie dadzą więcej. Takie prawo każdego.
22.06.2021 13:34
Dużo tych zmian, też mam mieszane uczucia czy nie za dużo za raz.