DieRoten.pl

Magull: Wyzwaniem było pogodzenie się z porażkami

25.05.2022, 07:21:48
PodStadionem.pl

Podczas gdy przed rokiem piłkarki Bayernu zdobyły mistrzostwo Niemiec, to w sezonie 2021/22 nie udało im się wygrać żadnego tytułu na krajowym i międzynarodowym podwórku.

Nie tak dawno temu obszernego wywiadu dla oficjalnego portalu „FCB.de”, udzieliła Lina Magull, która od lat jest kapitanką monachijskiej drużyny.

Niemka wskazała nie tylko na problemy zespołu w minionym sezonie, ale i również elementy, które należy poprawić przed rozpoczęciem nowego sezonu. 27-latka nie ukrywa również, iż wielkim wyzwaniem dla FCB Frauen było radzenie sobie z gorzkimi porażkami.

− Z piłkarskiego punktu widzenia straciłyśmy w tym sezonie zbyt wiele bramek. W poprzednim sezonie było inaczej. Nie wykorzystałyśmy też wielu szans w ofensywie – powiedziała Magull.

− Same w sobie potrzebujemy więcej ciągłości w naszym stylu gry i musimy znaleźć jeszcze lepsze rozwiązania, zwłaszcza przeciwko wielkim przeciwnikom. Musimy to poprawić na kolejny sezon – mówił dalej.

− Wyzwaniem było poradzenie sobie z gorzkimi porażkami, które musiałyśmy przyjąć w tym sezonie, nie wpadając w zbyt głęboki dołek. Starałyśmy się wyjść z tego najlepiej jak potrafiłyśmy i dać z siebie maksimum podczas sesji treningowych. Nie zawsze było to łatwe, bo my, piłkarki, jesteśmy oczywiście także normalnymi ludźmi, którzy kierują się emocjami – podsumowała Lina Magull.

Obecnie zawodniczki Bayernu przebywają na urlopach, ale niebawem powrócą do akcji i dołącza do zgrupowań swoich reprezentacji narodowych w ramach przerwy reprezentacyjnej. Jeśli mowa o sezonie 2022/23, to rozpocznie się on dla FCB Frauen od I rundy DFB Pokal w dniach 20-22 sierpnia 2022 roku.

źródło: FCB.de
Login

GabrielStach

Wspieraj twórczość autora:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)25.05.2022 09:51
Te same problemy co w męskiej drużynie.
25.05.2022 08:31
I tak wielkie brawa dla naszych Pań.