DieRoten.pl

Loew: Walczyliśmy, aż doprowadziliśmy do wyrównania

24.06.2021, 07:50:19
Ł. Skwiot

Choć niemiecka reprezentacja zaprezentowała się wczoraj dość przeciętnie, to koniec końców determinacja i wola walki Niemców doprowadziła do tego, że nasi sąsiedzi wywalczyli punkt, a co za tym idzie remis.

Niemcy mieli spore problemy z przebiciem się przez dobrze dysponowaną obronę Węgrów, ale koniec końców, nasi sąsiedzi dwukrotnie byli w stanie pokonać Gulacsiego. Decydujący okazał się gol Leona Goretzki na 2:2 w samej końcówce, który zapewnił Niemcom awans do 1/8 finału.

W kolejnej rundzie ekipa „Die Mannschaft” nie będzie miała wcale łatwiej, albowiem ich rywalem na Wembley będzie Anglia. Tuż po zremisowanym spotkaniu, na kilka różnych tematów wypowiedział się Joachim Loew, który między innymi nie szczędził pochwał pod adresem Jamala Musiali.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia selekcjoner Niemiec, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zapraszamy do lektury.

Joachim Loew na temat:

…meczu z Węgrami:

„…Pokazaliśmy bardzo dobre morale. Popełniliśmy błędy, ale walczyliśmy aż do wyrównania. Morale było rewelacyjnie dobre. To nie było dla osób o słabych nerwach. Węgry zawsze idą na całość i będą biec, aż zabraknie im sił. Dobrze, że udało nam się w końcu przebić przez ich zasieki.”

…błędów przed bramką na 1:0:

„…Nie było właściwej obrony i krycia w szesnastce. Matze i Ruediger są w polu. To ważne, aby wiedzieć, kto kryje, a kto asekuruje.”

…słabej gry Gnabry’ego i Sane:

„…Pod względem rzutów różnych byliśmy nieskuteczni. Było jasne, że chcieliśmy zagrać w innym obszarze docelowym. Na początku brakowało precyzji, zaś pod koniec mogliśmy strzelić zwycięskiego gola, ale piłka poleciała za daleko. Takie coś nie powinno mieć miejsca.”

…Musiali jako jokera:

„…Miał kilka dobrych sytuacji kiedy pojawił się na boisku, zwłaszcza w ciasnych przestrzeniach. To właśnie tam może najlepiej prezentować swoje mocne strony. Jak na tak młodego zawodnika w jego wieku, poradził sobie bardzo dobrze. Muszę przyznać, że zagrał bardzo dobrze.”

…Anglii jako rywala w 1/8:

„…Absolutną atrakcją jest zagrać z Anglią na Wembley. Będziemy dobrze przygotowani i oczywiście zaprezentujemy się inaczej niż dzisiaj. Możemy to obiecać.”

 

źródło: DFB / Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (1)24.06.2021 22:18
Wierzę że z Anglią zagrają tak jak z Portugalią:)