Loew: Ryzko urazu Boatenga było zbyt wysokie

Trener niemieckiej reprezentacji Joachim Loew wyjaśnił powody zdjęcia Jeroma Boatenga we wczorajszym spotkaniu grupy C z Irlandią Północną, który ostatecznie zakończył się zwycięstwem 1:0 naszych sąsiadów zza Odry.

Loew ma jednak nadzieję, że Boateng będzie gotowy do spotkania w kolejnej fazie, choć stoper „Bawarczyków” nabawił się lekkiego urazu na kwadrans przed końcem meczu z Irlandczykami.

Po przerwie Jerome miał problem ze swoją nogą. W drugiej połowie nie polepszyło się nic, więc lepiej było dokonać zmiany. Ryzyko kontuzji było zbyt duże – powiedział na konferencji pomeczowej trener niemieckiej reprezentacji.

Jeśli coś stało się z jego łydką, to oznacza to dla niego dwa lub trzy tygodnie przerwy, dlatego też nie chciałem ryzykować. Podjąłem taką decyzję również dlatego, że Irlandia Północna nie była zbyt groźna w swoich atakach – kontynuował Joachim Loew. Myślę, że ściągnęliśmy go wystarczająco wcześnie i przypuszczam, że będzie grał w następnym meczu.

Źródło: Goal.com