DieRoten.pl

Loew: Neuer jest moim kapitanem

09.10.2019, 09:33:22
Ł. Skwiot

Choć ostatnimi czasy media w Niemczech wywierały ogromną presję na Joachimie Loewie, to Niemiec nie ma zamiaru rezygnować z Neuera jako numeru jeden w bramce kadry narodowej.

Dziś wieczorem w ramach meczu towarzyskiego niemiecka reprezentacja narodowa podejmie na własnym podwórku w Dortmundzie drużynę Argentyńczyków. Tradycyjnie już na dzień przed spotkaniem odbyła się konferencja prasowa z udziałem Joachima Loewa.

Jak można było się spodziewać, obecni na sali konferencyjnej dziennikarze pytali selekcjonera „Die Mannschaft” między innymi o obsadę bramki. 59-latek po raz kolejny dał do zrozumienia, że Manuel Neuer jest niekwestionowanym numerem jeden i kapitanem Niemiec.

− Cała ta dyskusja nie ma wpływu na moje relacje z Manuelem. To kapitan drużyny, mój kapitan. Pracuję z nim od wielu lat. To, że jest graczem Bayernu, nie ma dla mnie żadnego znaczenia, nie przejmuję się tym – skomentował Loew.

Ponadto Jogi odniósł się do sytuacji kadrowej swojej drużyny oraz zakomunikował, że w meczu z Argentyną od samego początku zagra przede wszystkim Stark oraz Waldschmidt. Jak dobrze wiemy Bastian Schweinsteiger ogłosił wczoraj zakończenie kariery piłkarskiej. Jeden ze scenariuszy zakłada, że Basti może dołączyć do reprezentacji narodowej.

Werner dołączy do nas wkrótce, ale nie zagra z Argentyną. Tah najpewniej również opuści mecz. Reus ma problemy z kolanem i zobaczymy czy będzie mógł zagrać – mówił dalej.

− Basti jest jednym z najlepszych piłkarzy w historii niemieckiej piłki i zawsze będziemy mieli dla niego miejsce, jeśli będzie chciał do nas dołączyć – podsumował Loew.

źródło: DFB.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama09.10.2019 18:44
Ciężko powiedzieć ale faktem jest że po MŚ w Brazyli nie poszedł do przodu tylko stanął w miejscu. Już po tamtych mistrzostwach powinien podziękować kilku graczom i zacząć odmładzać skład.
09.10.2019 17:18
Wypalony Jogi, bez pomysłu na nową kadrę Niemiec.
09.10.2019 16:25
Neuer jest najlepszym bramkarzem na świecie.
09.10.2019 15:57
Jogi stawia sprawę jasno.

reklama