DieRoten.pl

Loew: Musimy się zgrać jako drużyna

07.06.2021, 07:35:39
Ł. Skwiot

Niemiecka reprezentacja wchodzi powoli w decydujący etap przygotowań do turnieju mistrzostw Europy. Dziś wieczorem Niemcy rozegrają swój drugi mecz towarzyski.

Rywalem niemieckiej reprezentacji narodowej będzie drużyna Łotyszy, która raptem 3 dni temu pokonała w meczu towarzyskim na swoim podwórku Litwę 3:1.

Z racji nadchodzącego pojedynku w Duesseldorfie (początek o 20:45), nie dalej jak wczoraj odbyła się konferencja prasowa, podczas której na pytania dziennikarzy odpowiadał Joachim Loew. Selekcjoner „Die Mannschaft” odniósł się nie tylko do przygotowań, ale i możliwego składu oraz występu Manuela Neuera.

− Nie mogę jeszcze wyciągnąć pełnych wniosków, jako że nasze przygotowania nie dobiegły jeszcze końca. Póki co wszystko idzie świetnie. Mamy dokładne i intensywne przygotowania. Choć nadal musimy zrobić kilka rzeczy, to zrobiliśmy krok naprzód i sporo rozmawialiśmy. Teraz musimy wziąć pod uwagę detale, stać się bardziej solidni i konsekwentni – powiedział Loew.

− Manuel Neuer na pewno zagra, będzie to jego setny występ dla Niemiec. Może być dumny, bo to naprawdę magiczna liczba. Wciąż są 2 lub 3 znaki zapytania, jeśli chodzi o XI. Dokonam też 1 lub 2 zmian. Musimy być nieco ostrożni, zwłaszcza z chłopakami, którzy przybyli z Anglii. W ciągu najbliższego tygodnia podejmiemy decyzję o ostatecznym składzie na mecz z Francją – dodał.

− Oczywiście jutro chodzi o to, aby zgrać się jako drużyna. Będzie kilka zmian. Po intensywności ostatnich kilku dni nie chcemy ryzykować żadnych kontuzji. Na treningach pracowaliśmy już nad naszą płynnością. Każdy musi być w stanie wykonywać swoją pracę na swojej pozycji – podsumował Joachim Loew.

Dla naszych sąsiadów zza Odry będzie to ostatni test przed turniejem mistrzostw Europy. Podopieczni Joachima Loewa swoją przygodę na EURO rozpoczną 15 czerwca, kiedy to na Allianz Arenie w Monachium zagrają z Francuzami.

źródło: DFB

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama08.06.2021 09:26
07.06.2021 23:43
07.06.2021 13:44
Ostatni taniec "Jogiego". Oby z medalem!