DieRoten.pl

To już jutro! Dokładnie w najbliższy piątek o 21:00 nastąpi inauguracja tak długo wyczekiwanego przez kibiców turnieju mistrzostw Europy w piłce nożnej.

W ostatnich dniach pojawiło się sporo wywiadów z racji nadchodzącego EURO – wśród nich można wymienić wiele rozmów z piłkarzami, działaczami oraz członkami sztabu szkoleniowego niemieckiej reprezentacji narodowej.

Tym razem w wywiadzie dla oficjalnego portalu „DFB.de”, na temat mentalności swojego zespołu wypowiedział się Joachim Loew, który nie ukrywa, iż nastroje w drużynie są coraz lepsze, jednakże mentalność musi być nieustannie rozwijana – tak jak miało to miejsce podczas Mundialu w 2014 roku.

Nasza mentalność się rozwija. Każdy musi wykonać swoją część, poprzez krytykę, pochwały, dopingowanie się nawzajem, wspieranie i wzmacnianie. Ta odpowiedzialność spoczywa na wszystkich, nie tylko na trenerze. Każdy musi być czujny, wskazywać błędy i komunikować się – powiedział Loew.

− Ta mentalność musi się rozwijać w trakcie turnieju, tak jak to miało miejsce w 2014 roku. Na początku były różnice zdań co do formacji, ale w końcu znaleźliśmy wspólny język i każdy chciał wygrać Puchar Świata. Dotychczasowe znaki są obiecujące, ale w trakcie turnieju zostaniemy poddani testom i będziemy musieli stale udowadniać swoją wartość – mówił dalej.

Wielu kibiców zdaje sobie jednak pytanie – jaką rolę po swoim powrocie do reprezentacji będą mieli Mats Hummels oraz Thomas Mueller, którzy w obu sparingach pokazali się z dobrej strony?

− Thomas i Mats odgrywają w tym ważną rolę i to oni powinni być liderami. Mieliśmy już wcześniej takich zawodników jak Neuer, Kimmich, Kroos, Guendogan czy Goretzka, którzy przejmowali aktywną rolę. Teraz mamy dodatkowe doświadczenie, do którego możemy się odwołać, co będzie dla nas dobre – podsumował Joachim Loew.

źródło: DFB

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (4)

reklama13.06.2021 12:00
Na to liczę. Po prostu kompromitacja sprzed trzech lat to kubeł zimnej wody. Dziwne, ze dopiero teraz mieliby się obudzić, ale najwyższy czas.
10.06.2021 23:03
10.06.2021 10:35
tą mentalność to miałeś czas żeby zbudować przez XX miesięcy w czasie eliminacji, meczów LN a nie teraz opowiadać bajki kilka dni przed turniejem. kombinowanie z ustawieniem, wielbłądy z personaliami... jako takie ogarnięcie się w popłochu ''za pięć dwunasta'' niezbyt wiele optymizmu przed turniejem daje.
10.06.2021 09:10
Przyjdzie Flick to zbuduje ta mentalność na kolejny turniej.