Loew: Latem czekają nas trudniejsze testy

Mistrzowie Świata mają za sobą perfekcyjne eliminacje do MŚ w 2018 roku. Wczorajszego wieczoru Niemcy pokonując Azerbejdżan 5:1 odnieśli swoje 10. zwycięstwo w eliminacjach (komplet zwycięstw). Poniżej znajdziecie wypowiedzi pomeczowe.

Joachim Loew:

− Ciężko było wejść w ten mecz. Wcześniej nie graliśmy takim zestawieniem i było to widoczne. Graliśmy do tyłu starając się dobrze zacząć akcje i sami sobie utrudnialiśmy zadanie. Druga połowa była już lepsza, nasi rywale zaczęli się potem już męczyć. Bylibyśmy w błędzie jeśli widzielibyśmy te kampanie kwalifikacyjną jako punkt odniesienia. Zgodzę się, była dobra, to były topowe występy. Jednakże oponenci na Mundialu będą już zupełnie innego kalibru. Dlatego nie możemy spocząć na laurach, wciąż mamy wiele do zrobienia. Chcę osiągnąć coś wielkiego tego lata. Trudno będzie obronić tytuł mistrzowski.

Leon Goretzka:

− To była bardzo skuteczna kampania kwalifikacyjna. Pokazaliśmy regularność, nawet przeciwko drużynom, które broniły się bardzo zawzięcie. Zdobywaliśmy co najmniej dwie lub trzy bramki w każdym meczu. Dziś chodziło o zakończenie tych eliminacji jak najlepiej. W drugiej połowie pokazaliśmy naprawdę nieco super piłki.

Sandro Wagner:

− Chcemy wygrywać każdy mecz, niezależnie od tego czy pobijemy tym rekord czy nie. Nie byliśmy skoncentrowani w pełni w pierwszych 45 minutach i nie weszliśmy odpowiednio w mecz. W drugiej połowie zdobyliśmy jednak kilka dobrych bramek. Chciałem strzelić i pomóc drużynie. To świetnie, że udało mi się tego dokonać dziś wieczorem.

Źródło: DFB.de