Loew: Gnabry gra na bardzo wysokim poziomie

Wczorajszego późnego wieczoru niemiecka reprezentacja narodowa pokonała na wyjeździe Irlandię Północną w ramach kwalifikacji do mistrzostw Europy w 2020 roku.

Nasi sąsiedzi zza Odry pokonali swoich rywali 2:0, zaś jedną z bramek zdobył Serge Gnabry. Warto wspomnieć, że dla pomocnika Bayernu Monachium było to drugie trafienie dla ekipy „Die Mannschaft” podczas tej przerwy reprezentacyjnej.

Po wygranym spotkaniu swojego komentarza tradycyjnie już użyczył selekcjoner Joachim Loew, który wypowiedział się nie tylko na temat zwycięstwa, ale i również w kwestii występu piłkarza rekordowego mistrza Niemiec.

Po porażce z Holandią znaleźliśmy się pod presją i musieliśmy przezwyciężyć pewne trudności. Nie zaczęliśmy dobrze. Powinniśmy strzelić drugiego gola wcześniej – powiedział po meczu Loew.

− Serge prezentuje się niesamowicie, nie tylko w kwestii zdobywania bramek. On stał się bardzo ważnym piłkarzem w naszej kadrze. Będąc pod presją może przytrzymać piłkę na małej przestrzeni i gra na bardzo wysokim poziomie – podsumował Niemiec.

Swoich komentarzy po meczu udzielili także między innymi Marco Reus oraz Julian Brandt. Kapitan Borussii Dortmund w rozmowie z dziennikarzem przyznał, że niemiecka kadra być może posiada i wielki potencjał, ale musi się jeszcze sporo nauczyć.

Musieliśmy sobie poradzić po porażce z Holandią. Drużyna posiada ogromny potencjał, ale wciąż się wiele musi nauczyć. Niestety takie pojedynki, jak ten z Holandią są częścią tego procesu – wyjaśnił Reus.

− Mieliśmy pewne problemy. Zagraliśmy lepiej niż w piątek, ale nie wszystko funkcjonowało perfekcyjnie w ataku. W drugiej połowie już się poprawiliśmy i mogliśmy zdobyć więcej bramek. Pewne rzeczy można poprawić – podsumował Brandt.

Źródło: DFB.de / RTL