Linde: Jestem dumny z chłopaków

Wczorajszego popołudnia swoje kolejne spotkanie w sezonie 2021/22 rozegrali zawodnicy rekordowego mistrza Niemiec, którzy tym razem rywalizowali w Bundeslidze.

Jak już wiemy, mistrzowie Niemiec w pojedynku w ramach 23. kolejki niemieckiej Bundesligi podejmowali na własnym podwórku ekipę Greuther Fuerth. Koniec końców derbowe starcie na Allianz Arenie zakończyło się zwycięstwem monachijczyków, którzy pokonali swoich przeciwników 4:1.

Po zakończeniu meczu, przed kamerami niemieckiej telewizji w strefie mieszanej na pytania dziennikarzy odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów. W przypadku SpVgg wybór padł miedzy innymi na golkipera Andreasa Linde, który mimo 4 straconych goli, kilkukrotnie uratował kolegów.

– W pierwszej połowie dobrze prowadziliśmy grę. W drugiej połowie, kiedy trochę zwolniliśmy, widać było jakość Bayernu – powiedział Linde.

– Jestem jednak bardzo dumny z chłopaków za tę pierwszą połowę, zagraliśmy bardzo dobrze. Oczywiście, kiedy Bayern wrzuca wyższy bieg, to gra Ci się trudniej – podsumował Andreas Linde.

Monachijczycy na regenerację i przygotowania do kolejnego wyzwania w bieżącym sezonie będą mieli ponad tydzień, albowiem dopiero w najbliższą sobotę podopieczni Juliana Nagelsmanna zmierzą się na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt (początek spotkania o 18:30).

Źródło: SpVgg