DieRoten.pl

Lewy o tryplecie: To było coś niesamowitego, wspaniałego

06.12.2020, 11:29:32
FotoOlimpik

Sezon 2019/20 z pewnością na zawsze zapadnie w pamięć zawodników rekordowego mistrza Niemiec oraz wszystkich kibiców. W końcu monachijczycy po raz drugi w historii sięgnęli po potrójną koronę.

Nie tak dawno temu najlepszy strzelec Bayernu w ostatnich latach, czyli Robert Lewandowski udzielił wywiadu dla „The Associated Press”, w którym odniósł się między innymi do kwestii braku przyznania Złotej Piłki w 2020 roku.

Ponadto 32-letni napastnik wspomniał również miniony sezon, w którym to monachijczycy wygrali nie tylko Bundesligę, ale i również Puchar Niemiec oraz Ligę Mistrzów. Polak nie ukrywa, iż osiągniecia FCB są niesamowite, choć z drugiej strony cały klub miał niewiele czasu na przemyślenie swoich sukcesów z racji bardzo krótkiej przerwy między sezonami.

− To, czego dokonaliśmy w tym czasie jest niesamowite, spektakularne, ponieważ wygraliśmy wszystko, co było możliwe do zdobycia (...). Wszystkie te nagrody, tytuły i wyróżnienia są czymś wyjątkowym – powiedział Lewandowski.

− Nie mieliśmy za dużo czasu, aby skupić się na tym, czego dokonaliśmy. Było tylko niewiele czasu na regenerację i pozostanie na tym samym wysokim poziomie koncentracji na grze i kolejnym sezonie – mówił dalej.

W dalszej części rozmowy polski napastnik Bayernu i Najlepszy Piłkarz UEFA w 2020 roku odniósł się również do swojego idola z dzieciństwa, którym jest Thierry Henry.

− Jego sposób poruszania był niesamowity, podobnie zresztą jak sposób wykańczania sytuacji. Dlatego uwielbiałem oglądać go w akcji i podziwiać jego umiejętności – podsumował Robert Lewandowski.

źródło: AP

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama06.12.2020 20:22
Jeszcze brakuje KMŚ do kompletu...a potem powtórzyć ten sam zestaw:-)
06.12.2020 13:09
@Marienplatz możliwe że się nie uda bo która drużyna zdobyła tryplet 2 razy z rzędu. Jeszcze trzeba kupić kogoś w obronie. Marzenie to Upamecano. Chociaż Bayern nadal jest bardzo mocny. Sane zacznie grać na wysokim poziomie a Gnabry w fazie pucharowej też się obudzi.
06.12.2020 12:25
Słusznie, macie jeszcze KMŚ do wygrania. A potem walczcie o powtórkę sprzed roku.
06.12.2020 12:19
Jeszcze został do zdobycia klubowy puchar Świata:)