DieRoten.pl

Lewy: Mogę wyobrazić sobie zakończenie kariery w Bayernie

17.03.2021, 12:01:07
FotoOlimpik

Z perspektywy czasu, Robert Lewandowski to bez dwóch zdań najlepszy transfer w historii Bayernu Monachium. Wystarczy wspomnieć, że Polak trafił do FCB na zasadzie wolnego transferu z BVB.

Odkąd Polak trafił do Bayernu, to wystąpił łącznie w 323 spotkaniach dla klubu, zaś jego robiący wielkie wrażenie dorobek to 284 bramki oraz 64 asysty! Co więcej razem z kolegami sięgnął także po 16 tytułów.

W najnowszym wydaniu niemieckiego dziennika „Sport Bild” znajdziemy obszerny wywiad Roberta Lewandowskiego z Lotharem Matthaeusem, który pełnił rolę dziennikarza. Jak mogliśmy się dowiedzieć 32-latek nie wyklucza zakończenia swojej kariery w FCB.

Ponadto „Lewy” odniósł się do swojego biologicznego wieku i pracy nad sobą. Fragmenty wypowiedzi polskiego napastnika znajdziecie poniżej.

Robert Lewandowski na temat:

…długości swojej kariery:

„…Poprzeczka jest ustawiona bardzo wysoko. Wiem, że wiele osób patrzy na mój wiek. Ale szczerze mówiąc, czuję się lepiej niż wtedy, gdy miałem 26 czy 27 lat. Od tego czasu stale poprawiałem swoje ciało i mam teraz większe doświadczenie. Albo mówiąc inaczej: Dziś jestem lepszym graczem niż sześć lat temu. Czy będę w stanie grać na tym poziomie przez kolejne 4-5 lat, czy raczej dobre 3 lata? Trudno powiedzieć. Ale zdecydowanie ufam sobie, że utrzymam poziom jeszcze przez kilka lat - co najmniej!”

…sprawdzania wieku pod kątem wieku biologicznego:

„…To prawda: Z jednej strony chciałam mieć pod kontrolą wszystkie parametry mojego organizmu, z drugiej chciałam usłyszeć opinię eksperta. Chciałem więc dowiedzieć się, co mogę poprawić. Jeśli porównasz moje dzisiejsze ciało z tym, które miałem 4 lata temu, to zobaczysz wyraźną różnicę. Lekarz powiedział, że mam ciało 26-latka. Dziś korzystam z pracy, która zaczęła się, gdy miałem 19, 20 lat, a którą następnie zintensyfikowałem i kontynuowałem od 23. roku życia.”

…ciężkiej pracy nad sobą:

„…Największym wyzwaniem jest zawsze utrzymanie się na tym poziomie. Jest to zadanie mentalne, bardziej niż cokolwiek innego. Nigdy nie można myśleć: "Zobaczymy, jak to będzie". Nasze nastawienie jest takie: „To był niesamowity sezon, ale możemy dokonać jeszcze więcej”. Rozwijajmy to, dawajmy z siebie wszystko i nadal bawmy się razem. To ważne, sam wiesz jak to jest Lothar – po ważnym zwycięstwie, możesz mieć pokusę, aby dać z siebie dziesięć procent mniej na następnym treningu. Ale to nie działa w nowoczesnym futbolu na najwyższym poziomie.”

…zakończenia kariery w Bayernie:

„…Bardzo dobrze wyobrażam sobie zakończenie mojej kariery na najwyższym poziomie w Bayernie. Ale na to jest jeszcze trochę za wcześnie. Poza tym zarząd, prezydium, też musi to ocenić. Czuję się tutaj bardzo komfortowo, relacje z kolegami z drużyny są bardzo dobre, mentalność w całym klubie jest taka: zawsze do przodu, zawsze więcej, zawsze bądź głodny. Kiedy coś działa tak dobrze, nie powinno się tego rozdzielać.”

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (12)

reklama18.03.2021 15:02
Jeśli chce przegonić Gerda to tylko zakonczenie sezonu w naszym klubie
17.03.2021 22:08
To że Bayern będzie jego ostatnim wielkim klubem to jestem pewny. Potem może jakieś USA czy Chiny (wątpię), ale z tych największych to Bayern na pewno jest ostatni.
17.03.2021 21:16
Zobaczymy, jak to będzie. W pewnym momencie organizm powie dość.
17.03.2021 21:07
Powiedzmy sobie szczerze, że chyba znamy cel Lewego w kontekście Bundesligi :P Tego się nie zrealizuje do 2023 roku...
17.03.2021 20:38
Pięknie Lewy !! Tyle na ten temat
17.03.2021 19:37
Jest najlepszą 9 w historii piłki nożnej. Nie mam wątpliwości. Trzeba jednak pamiętać również o niesamowitym chatakterze. To jest Bestia. A to jeszcze nie koniec. Oj nie. Nie zna się na jednym w tym fachu. Na kontuzjach.
17.03.2021 17:35
Chciałbym tego, ale nie za wszelką cenę. Oby nigdy nie był takim obciążeniem jak Robbery w ostatnich latach.
17.03.2021 14:58
@Arkady142 Podzieliłem go na 3 części, bo to prawie 3 strony A4 samego tekstu. Nie ma tam słodzenia ze strony Lothara :) Bardzo ciekawy wywiad swoją drogą.
17.03.2021 13:04
@Arkady142
Warto dodać, że ten "słaby" sezon Lewandowskiego to 40goli 13 asyst we wszystkich rozgrywkach :D.
17.03.2021 13:00
Nie wiem jak wyglądał pełny wywiad, ale jeżeli przeprowadzał go Matthaus to pewnie poziom cukru był niebezpiecznie wysoki bo wiemy jak Lothar go uwielbia :D

Co do zakończenia kariery w Bayernie. Jest to prawdopodobne ale ciężko to będzie przeprowadzić tak, aby utrzymać formę na przyzwoitym poziomie (nie mówię juz o ładowaniu 40 bramek na sezon we wszystkich rozgrywkach, ale jednak przynajmniej 25). Ale nowa umowa może być podpisana.

A 2 lata wstecz mówili "Lewy będzie się kończył bo miał słaby sezon 18/19, będzie jak Pizarro" :D

@Sven marketingowo USA to faktycznie strzał w 10. Ale spójrzmy na to z innej strony. Jakby Lewy utrzymał nadal skuteczność wystarczającą do zmagań na najwyższym poziomie, to czy jest sens iść do USA w takim momencie? W momencie, w którym nadal może grać jak równy z równym i uczyć tych chłopaków jak się uprawia piłkę nożną?
Ibra po United kiedy miał kilka miesięcy kontuzji z powodu przerwy poszedł do MLS. Ale tam miał tak świetną skuteczność że postanowił jeszcze pograć w Europie i jak na razie mu się to udaje.

A niedawno był news że 40 letni Ibra wrócił do reprezentacji Szwecji ;)
17.03.2021 12:55
Niech gra dopóki będzie wartością dodaną dla zespołu.
17.03.2021 12:33
Ja także sobie wyobrażam tutaj jego koniec aczkolwiek myślę, że te MLS w wieku 36 lat będzie także interesująca marketingowo dla Lewandowskich.