DieRoten.pl

Lewandowski: U Guardioli wiele nauczyłem się o taktyce

26.09.2021, 10:44:41
Ł. Skwiot

W trakcie swojej dotychczasowej kariery piłkarskiej, Robert Lewandowski miał okazję współpracować z wieloma trenerami z różnych krajów.

Odkąd Polak przeniósł się do Niemiec, to jako zawodnik Borussii Dortmund oraz Bayernu Monachium miał okazję trenować pod czujnym okiem takich trenerów (uwzględniając także tymczasowych) jak Juergen Klopp, Zeljko Buvac, Pep Guardiola, Carlo Ancelotii, Willy Sagnol, Peter Hermann, Jupp Heynckes, Niko Kovac, Hansi Flick oraz Julian Nagelsmann (obecnie).

Nie tak dawno temu polski napastnik udzielił wywiadu dla „El Pais”, w którym to odniósł się do swoich szkoleniowców oraz tego, czego nauczył się pod ich wodzą. Jeśli mowa o Guardioli, to Robert Lewandowski wskazał na taktykę.

− Pod wodzą Kloppa nauczyłem się, jak naciskać i wygrywać piłkę, aby na pełnej szybkości znaleźć się przed bramką. Pod okiem Guardioli nauczyłem się wiele o taktyce − powiedział Lewandowski.

− To w 100 procentach zmieniło moje spojrzenie na piłkę. Ancelotti dał mi pewność siebie. Flick był ekspertem w wydawaniu poleceń w punkt, więc każdy zawsze wiedział, co ma robić. Jego wyczucie czasu było idealne, aby stworzyć wspaniałą atmosferę rywalizacji − podsumował Polak.

W rozmowie z dziennikarzem napastnik Bayernu Monachium nie poruszył jednak kwestii współpracy z takimi trenerami jak Jupp Heynckes oraz Niko Kovac.

źródło: El Pais

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)27.09.2021 10:33
Lahm też wpatrzony w Pepa jak w obrazek. Prawda jest taka, że w życiu nie widziałem tak nieefektywnie grającego Bayernu w Lidze Mistrzów jak za Pepa.

Klęska z Realem do dziś wymaga rewanżu, bo to był pokaz skrajnej nieudolności i zapatrzenia w swoją "wizję" gry bez defensywnych pomocników i balansu pomiędzy atakiem a obrona. Jaki ja wtedy wściekły byłem....
27.09.2021 02:07
To że my kibice, mamy niezwykły sentyment czy do Juppa za pierwszy tryplet, czy do Hitzfelda, nie oznacza że każdy musi go postrzegać za najlepszego trenera w swojej karierze. Prawdę mówiąc, Lewy trenował pod okiem Juppa zdecydowanie krócej niż pod okiem Kloppa (4 lata), Pepa (2 lata) czy Flicka (większe 1.5 roku). Bo pod okiem Heynckesa trenował przez większe półrocze i być może nie nauczył się wiele od niego przez ten czas więc to nie jest jakaś tam zbrodnia. Robben też, miał Juppa za trenera przez 2 lata, a Pepa przez 3, ale to Pepa wymienił jako tego pod wodzą którego nauczył się najwięcej. Więc to żadna zbrodnia.
26.09.2021 23:45
Ale jakie efekty tego były?
26.09.2021 13:50
Dla mnie też to wielka niespodzianka że nie wymienił Heynckesa. Może zapomniał?
26.09.2021 12:01
Brak wymienienia Kovaca w pełni rozumiem, ale Juppa już nie.
26.09.2021 11:20
Pep to profesor w każdym calu