DieRoten.pl

Lewandowski o ZP: Wszyscy widzieli co zrobiłem i co nadal robię

12.10.2021, 09:43:12
FotoOlimpik

Podobne artykuły

W zeszłym tygodniu poznaliśmy oficjalną listę 30 piłkarzy nominowanych do nagrody Złotej Piłki w 2021 roku. Jedynym reprezentantem Bayernu jest Robert Lewandowski.

reklama

reklama

W ostatnim czasie Polak udzielił kilka wywiadów, w których odniósł się między innymi do kwestii Złotej Piłki. Nie inaczej było podczas rozmowy dla hiszpańskiej „Marki”. Polak podkreślił, że pochodzenie nie ma znaczenia, lecz ważne jest to, jak ciężko się pracuje, aby osiągnąć swój cel.

− Nie ma znaczenia skąd pochodzę, ponieważ mam szansę wygrać Złotą Piłkę. Udowodniłem, że pochodzenie nie ma znaczenia – ważne jest to, jak ciężko pracujesz, aby na to zapracować. Pokazałem, że mimo trudnego początku mojej kariery, możesz odnieść sukces i znaleźć się na szczycie – powiedział Lewandowski.

Nieco później dziennikarz prowadzący rozmowę, zapytał naszego rodaka czy jego zdaniem zasługuje on na wygraną w nadchodzącym plebiscycie Złotej Piłki, który przypomnijmy odbędzie się pod koniec listopada w Theatre du Chatelet w Paryżu.

− Możliwość zdobycia Złotej Piłki wiele dla mnie znaczy, napawa mnie dumą. Jeśli weźmie się pod uwagę wszystko, co osiągnąłem nie tylko w tym roku, ale i w zeszłym, kiedy ceremonia Złotej Piłki została odwołana – dodał Polak.

− Zdobyłem wiele tytułów, strzeliłem wiele bramek, wygraliśmy Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy, KMŚ, pobiłem rekord Gerda Muellera – to coś imponujące, co napawa mnie dumą i szczęściem. Wszyscy widzieli, co zrobiłem i co robię nadal – mówił dalej.

− Moje osiągnięcia mogą więc odpowiedzieć na to pytanie. Ostatnie dwa lata były już dla mnie wystarczająco dużym osiągnięciem – podsumował Robert Lewandowski.

źródło: Marca

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama16.10.2021 10:07
Do tego potrzebny jest mu europejski sukces Bayernu.
12.10.2021 22:19
Jak teraz nie wygra to znaczy tylko o jednym!! Że FIFA to jedna wielka mafia ;) !!
12.10.2021 19:36
Gdyby głosowali dziennikarze, którzy na co dzień śledzą większość spotkań to o wynik byłbym spokojny, ale tak nie ma się co łudzić, że ktoś Messiemu odbierze ZP w tym roku.
12.10.2021 10:15
Mimo wszystko gdyby dawać ZP za ten rok to faworytów jest kilku, a w przypadku dwóch lat faworyt jest tylko jeden.
12.10.2021 10:13
@josh1982
Nie posądzałbym Francuzów o aż tak wielką godność. Raczej ZP będzie dotyczyła wyłącznie trwającego roku. Inna sprawa, że ten obecny Robert również ma świetny (choć zdobędzie ją prawdopodobnie Messi). Gdyby nagroda została przyznana faktycznie za 2 lata, to wówczas innego faworyta niż Lewy bym nie widział.
12.10.2021 09:54
W tym roku ta nagroda zostanie przyznana praktycznie za dwa sezony, przynajmniej tak to powinno wyglądać. Robert zasłużył na to najbardziej i mam nadzieję że zostanie to docenione.
12.10.2021 09:51
Podoba mi się, że Lewy nie bawi się w tej sprawie w sztuczną kurtuazje tylko konkretnie mówi.