Lewandowski i Muller z golami w reprezentacji

Zawodnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski czterokrotnie pokonywał bramkarza Gibraltaru w meczu eliminacyjnym do Mistrzostwo Europy w 2016 roku. Reprezentacja Polski pokonała swojego pierwszego rywala 7:0, zaś napastnik najlepszego klubu Niemiec ostatniego sezonu na listę strzelców wpisywał się po zmianie stron (50., 54., 86., 90.). Znacznie ważniejsze trafienia na swoim koncie w potyczce ze Szkocją zanotował Thomas Muller, którego dwie bramki dały zwycięstwo 2:1 kadrze narodowej Niemiec (18., 70.).

Reprezentacja Polski, mimo okazałego wyniku, wcale nie radziła sobie tak dobrze, jakby na to wskazywał rezultat. Pierwsze trafienie w 11. minucie zanotował Kamil Grosicki, ale na kolejne trzeba było czekać aż do drugiej połowy. Wówczas ten sam piłkarz co otworzył wynik spotkania, wpisał się na listę strzelców (48.), rozwiązują worek z golami. Następnie dwa razy trafił popularny Lewy oraz w 58. minucie Łukasz Szukała. Dzieła zniszczenia w końcówce meczu dokonał Robert.

O wiele trudniejsze zadanie stało przed kadrą narodową prowadzoną przez Joachima Loewa. Niemcy, w składzie których od pierwszych minut zagrali Manuel Neuer jako kapitan, Jerome Boateng, Mario Goetze i Muller, niemiłosiernie męczyli się ze Szkocją. Co prawda szybko ukąsił Muller, który wykorzystał wrzutkę Sebastiana Rudego i uderzeniem głową trafił do siatki, ale w w 66. minucie do wyrównania doprowadził Ikechi Anya po fatalnym błędzie Benedikta Hoewedesa. Wówczas znowu z pomocą przyszedł wychowanek Bayernu Monachium, który po raz drugi pokonał Davida Marshalla.