DieRoten.pl

Lewandowski: BVB i RB Lipsk głównymi rywalami FCB

20.07.2017, 12:05:11
Ł. Skwiot

Do rozpoczęcia nowego sezonu pozostało już niewiele czasu. Dokładnie 18 sierpnia Bayern Monachium rozegra swoje pierwsze spotkanie ligowe przeciwko Bayerowi Leverkusen.

Zdaniem Roberta Lewandowskiego największym rywalem Bayernu w drodze po mistrzostwo w przyszłym sezonie pozostanie Borussia Dortmund, która od lat jest jednym z pretendentów do wygrania Bundesligi.

Polski snajper zwrócił także uwagę na sensację minionego sezonu, czyli RB Lipsk, które udowodniło, że potrafi konkurować z najlepszymi bez względu na wszystko.

Cóż, nie powiem niczego nowego, ale moim zdaniem to Borussia Dortmund jest numerem jeden i naszym głównym konkurentem − zauważył podczas konferencji prasowej "Lewy".

− Jednakże w poprzednim sezonie mieliśmy także RB Lipsk. Wielu nie spodziewało się, że oni mogą grać tak dobrą piłkę, ale grali bardzo dobrze i zakończyli zmagania na drugiej lokacie − mówił dalej Robert.

− Borussia jest głównym rywalem, zaś RB Lipsk jest drugą największą konkurencją dla Bayernu w Bundeslidze − zakończył.

Mistrzowie Niemiec przebywają obecnie na zgrupowaniu w Chinach, gdzie rozegrają jeszcze trzy spotkania. Najbliższe z nich odbędzie się już w sobotę, zaś rywalami "Dumy Bawarii" będzie AC Milan.

 

źródło: FCB.tv

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)21.07.2017 16:27
20.07.2017 19:09
No ciekawe co będzie z Lipskiem w następnym sezonie.
20.07.2017 18:41
Ja chciałby by obok Borussii Lipsk też był wielkim rywalem Bayernu na lata, ale tak naprawdę to przyszły sezon pokaże na ile stać ten zespół, walka na trzech frontach będzie bardzo trudna.