DieRoten.pl
Reklama

Laimer z urazem kostki, de Ligt z urazem kolana

fot. vitaliivitleo / Photogenica
Reklama

Mimo zwycięstwa nad Eintrachtem Frankfurt, trener Thomas Tuchel ma teraz kolejne „dwa powody” do zmartwień, jeśli mowa o sytuacji kadrowej.

Jak już informowaliśmy wcześniej, Bayern zwyciężył 2:1 nad Eintrachtem Frankfurt i zapewnił sobie udział w nadchodzącym sezonie Ligi Mistrzów. Jednakże „Bawarczycy” przypłacili ten sukces dwoma kolejnymi kontuzjami.

Podczas gdy boisko jeszcze w pierwszej połowie opuścił Konrad Laimer, to w przerwie spotkania na Allianz Arenie, zmieniony został Matthijs de Ligt. Jak się okazało – Austriak doznał urazu kostki, zaś Holender kolana, co potwierdził trener Thomas Tuchel na konferencji pomeczowej.

− Konny Laimer skręcił kostkę i doznał urazu torebki stawowej. Matthijs de Ligt ma uraz więzadła wewnętrznego w kolanie. Zobaczymy, czy obaj będą zdolni do gry do wtorku – powiedział wczoraj Tuchel.

Na ten moment wciąż nie wiadomo, jak poważne są to urazy i czy obaj piłkarze będą gotowi na wtorek. Dziś powinniśmy mimo wszystko poznać oficjalną diagnozę sztabu medycznego FCB. Optymistycznie do sytuacji Konrada i Matthijsa podchodzi z kolei Max Eberl.

− Nie wygląda to źle dla żadnego z nich. Mamy nadzieję, że prawie wszyscy będą na pokładzie we wtorek. Wszyscy robimy wszystko, co w naszej mocy – podsumował Max Eberl.


Źródło: FCB.tv / Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...