DieRoten.pl
Reklama

Laimer również jako prawy obrońca?

fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Reklama

Choć nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone, to nikt w Niemczech nie ma już wątpliwości, że Konrad Laimer zasili latem szeregi FCB.

Umowa austriackiego pomocnika wygasa z dniem 30 czerwca 2023 roku i jak informowały nieraz niemieckie i austriackie media, Konrad Laimer nie przedłuży kontraktu i odejdzie z Lipska na zasadzie wolnego transferu.

Jego nowym pracodawcą będzie Bayern, z którym pomocnik miał już dogadać się w grudniu minionego roku. Co prawda transfer ten nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony, ale 26-latek więcej niż pewne zostanie w letnim okienku transferowym nowym graczem FCB.

Do niedawna wielu kibiców nie ukrywało zaskoczenia faktem, że mimo tego ruchu, monachijczycy w dalszym ciągu chcą wzmocnić środek pola. Jak jednak informuje magazyn „Kicker”, odejście Benjamina Pavarda sprawi, że Austriak będzie też opcją do gry jako prawy defensor.

Dla reprezentanta Austrii nie będzie to jednak problemem, albowiem w przeszłości nieraz miał tam okazję występować (chociażby pod wodzą Juliana Nagelsmanna w Lipsku).

Transfer nowego prawego obrońcy niewykluczony

Gdyby jednak okazało się, że Noussair Mazraoui również odejdzie, to wówczas należy spodziewać się transferu nowego prawego obrońcy. Dziennikarze „Kickera” donoszą, że pozyskanie defensora na prawą stronę jest postrzegane jako jedna z opcji, zwłaszcza mając także na uwadze niepewną przyszłość Pavarda oraz Hernandeza.

Źródło: Kicker.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...