DieRoten.pl

Lahm: Pierwszy raz w roli kapitana

17.08.2009, 19:19:48

W wywiadzie dla "tz", Philip Lahm wypowiada się o bieżących sprawach oraz o swoim pierwszym razie w roli kapitana.

 

Jak Pan podsumuje wynik 1:1 przeciwko Bremen?

Lahm: "Trzeba być zadowolonym również z wyniku 1:1. Pierwsze 30 minut zagraliśmy dobrze, po stracie bramki drużyna się załamała, straciliśmy cierpliwość."

Jak dużo z systemu van Gaal`a już teraz się udaje?

Lahm: "Potrzeba czasu. Nie robimy tylko jednego błędu, raczej wiele błędów, tak jak przy stracie bramki. Było jasne, że możemy mieć cięzki początek sezonu - taki jaki mamy teraz."

Falstart?

Lahm: "Nie, to nie jest falstart. Dwa punkty przeciwko Hoffenheim i Bremen są okay. Jednak teraz będzie bardzo ważne by zdobyć w Mainz trzy punkty."

Gdzie trzeba poprawić błędy?

Lahm: "Wszędzie! Wszystko możemy polepszyć. Grę do przodu, ponieważ po pierwszych 30 minutach mieliśmy wiele strat piłki, brakowało cierpliwości. Do tego musimy konsekwentniej dochodzić do klarownych sytuacji, również w defensywie na mniej pozwalać."

Czy drużyna zrozumiała już system van Gaal`a?

Lahm: "Trener wymaga wszystkiego bardzo dokładnie. Ma również bardzo jasne wyobrażenie, jak każdy powinien grać na swojej pozycji. Aby w stu procentach to wdrożyć, potrzeba czasu."

Jak wyglądał Pana pierwszy raz w roli kapitana?

Lahm: "Kiedy biega się po boisku, nie ma to żadnego znaczenia. Jednak naturalnie jestem dumny, to jest szczególne uczucie. Przy czym szkoda, że nasz pierwszy kapitan doznał kontuzji w poprzednią sobotę i tym samym nie zagra przez kilka tygodni."

Była przemowa?

Lahm: "Nie, nic specjalnego. Zawsze wyrażam swoje zdanie, tego opaska nie zmienia. Nie staję w szatni i nie mówię: Jestem szefem!"

źródło:
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (9)

reklama04.11.2009 18:12
Ja pragnę żeby Philipp został na zawsze kapitanem.
Zasłużył sobie....
A ja pamiętam jeszcze niedawno był kapitanem reprezentacji Niemiec pod nieobecność Michaela Ballacka. Jeszcze zdjęcie mam. To musiało być niedawno, bo trenerem już był Joachim Low. A on jest trenerem od 2006 po Mundialu w Niemczech. Klinnsman wtedy zrezygnował. Pamiętam jak w gazetach pisali żeby nie odchodził...
No i potem prowadził kochany Bayern...
Ale to długo nie potrwało.
Moim zdaniem on powinien zostać w Bayernie...
18.08.2009 22:10
wreszcie mozna zrobic sobie konto ; D oh.
18.08.2009 19:52
Allianzz jestesmy wiec w identycznej sytuacji:) rowniez kibicuje Bayernowi od 99r i tak samo jak ty nie moglem sie zarejstrowac:) na szczescie teraz juz mozemy normalnie konwersowac z innymi kibicami oraz wyrazac swoje opinie:)
18.08.2009 19:33
Ja bym chciała aby Lahm został kapitanem . :)
18.08.2009 13:03
van Bommel przypomina Kahna, wiec dlatego bardziej on pasuje na kapitana. A Lahm jest jak Sagnol - ten drugi też w przeszłości bywał kapitanem FCB. dla mnie jest logika: Effenberg->Kahn->MvB - wszyscy sa charyzmatyczni w przeciwieństwie do Sagnola, Ballacka, Lahma.
18.08.2009 12:41
Lahm zawsze mądrze gada :) ale Bommel ma teraz "większą charyzmę", no i jest holendrem i już w tamtym sezonie był kapitanem, tak więc pewnie dlatego Mark został kapitanem. Jednak jak Bommel odejdzie to Lahm zapewne będzie naszym kapitanem, uważam że Lahm jak utrzyma swój wysoki poziom przez następne kilka lat to może stać się legendą tego klubu jak Kahn !
18.08.2009 12:19
Na początku chciałem się przywitać i przedstawić swoją sytuację. Otóż kibicem Bayernu jestem od pamiętnego '99r. A ten portal odwiedzam od 4-5 lat. Nigdy nie udało mi się poprawnie zarejestrować, ale dzięki zmianom się udało. :) Niezmiernie się z tego cieszę.
Co do poprzednich wypowiedzi: Lahm nie nadaje się moim zdaniem na kapitana, bo nie ma takiego charkteru. Zresztą podobnie Schweinsteiger również. Za to Bommel jest krzykliwy, potrafi pchnąć drużynę do walki. Kiedy Bayern zaczyna zasypiać, Bommel budzi go kubłem lodowatej wody. ;) Lahm jest zbyt potulny.
Bart musisz zrozumieć, że kapitanem niekoniecznie musi być gracz lepszy itd. Przede wszystkim musi być bardziej doświadczony, starszy i mający charyzmę.
18.08.2009 09:51
Bommel ma wiecej charyzmy i posluchu wsrod zawodnikow, moim zdaniem. Lahm tego wszystkiego nabierze z czasem. Mysle, ze za 2 lata bedzie juz pierwszym kapitanem
18.08.2009 09:14
Nie mogę do końca zrozumieć decyzji van Gaala. W czym van Bommel przewyższa Lahma. Uważam, że opaskę powinien dostac właśnie on, jeśli nie za cechy przywódcze, to chociażby za przywiązanie do klubu.

reklama