DieRoten.pl

Lahm nie chce zostać menadżerem kadry Niemiec

10.12.2022, 09:07:54
Ł. Skwiot

W ostatnich dniach w świecie niemieckiej piłki wydarzyło się wiele niespodziewanych rzeczy – zarówno w DFB, jak i również DFL.

Jak już informowaliśmy kilkukrotnie w ostatnim czasie, w ubiegły poniedziałek, Niemiecki Związek Piłki Nożnej poinformował, że umowa Olivera Bierhoffa, czyli menadżera niemieckiej reprezentacji narodowej została rozwiązana przedwcześnie.

Od tamtego momentu w mediach pojawiło się wiele kandydatur na to stanowisko. Jednym z kandydatów wymienianych w mediach jest między innymi legendarny Philipp Lahm, który podkreślił jednak w niedawnej rozmowie, iż nie jest zainteresowany tą posadą.

− Nie mam tam żadnych ambicji. Jestem szczęśliwy jako dyrektor turnieju EURO 2024, mam świetną pracę i nie potrzebuję nic innego – skomentował Lahm.

Biorąc pod uwagę doniesienia medialne w Niemczech, głównym kandydatem Niemieckiego Związku Piłki Nożnej do zastąpienia Bierhoffa jest obecnie Fredi Bobic, czyli dyrektor sportowy Herthy BSC. Z drugiej strony Lahm jest świadom, że wyniki „Die Mannschaft” w ostatnich latach są powodem do głębokiej analizy i zmian w DFB.

− Kiedy Niemcy zostają wyeliminowani w fazie grupowej na dwóch mundialach z rzędu, a pomiędzy nimi na EURO w 1/8 finału, to jasne jest, że trzeba przewrócić każdy kamień i przeanalizować wszystko – dodał.

− Ważne jest jednak, aby znaleźć zespół, który będzie działał razem na boisku i poza nim – podsumował legendarny Philipp Lahm.

 

źródło: Bild
Login

GabrielStach

Wspieraj twórczość autora:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)13.12.2022 07:49
A szkoda. On by się nadawał.
10.12.2022 21:17
Myślę że Bobic zastąpi Bierchoffa.
10.12.2022 12:08
Prędzej czy później wróci do Bayernu.
10.12.2022 11:06
Lahma to wszędzie wsadzają, a ten tylko odmawia ;)