DieRoten.pl
Reklama

Lahm: Jeden tytuł nie wystarczy w Bayernie

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Ponad dwa tygodnie temu Bayern dokonał historycznego wyczynu, zdobywając mistrzostwo Niemiec po raz dziesiąty z rzędu (nie dokonał tego wcześniej żaden inny klub z TOP 5 lig w Europie).

Mimo zdobytego mistrzostwa Niemiec, monachijczycy zawiedli oczekiwania kibiców na pozostałych dwóch frontach. Podczas gdy w Pucharze Niemiec Bayern odpadł na etapie II rundy, to w ćwierćfinale Ligi Mistrzów monachijczycy zostali pokonani w dwumeczu przez Villarreal.

Ostatnio o ocenę sezonu 2021/22 w wykonaniu bawarskiego klubu poproszono byłego kapitana FCB – Philippa Lahma. Niemiec co prawda wystawił notę 2 (w skali niemieckiej), ale podkreślił zarazem, że aspiracje „Bawarczyków” są tak duże, że jeden tytuł na dłuższą metę nie wystarczy…

− Kiedy zostajesz mistrzem i zdobywasz tytuł, to jest to absolutnie dobre. Ale wszyscy wiemy, że na dłuższą metę to nie wystarczy w Bayernie – powiedział Lahm.

− Jeden tytuł, do tego odpadnięcie z Pucharu Niemiec w drugiej rundzie. Można ponieść porażkę w ćwierćfinale, ale nie z drużyną, z siódmego miejsca w lidze hiszpańskiej. Ale to nic nowego, wszyscy o tym wiedzą w klubie. Każdy zna ambicje i aspiracje tego klubu – mówił dalej.

Zanim sezon 2021/22 dla zawodników Bayernu dobiegnie końca, to monachijczycy zagrają jeszcze dwa spotkania na krajowym podwórku. W najbliższą niedzielę FCB podejmie VfB Stuttgart, zaś w ostatniej kolejce Bundesligi (14 maja), mistrzowie Niemiec zagrają na wyjeździe z Wolfsburgiem.

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...