DieRoten.pl
Reklama

Kulisy władzy w Bayernie: Hoeness i Rummenigge ponownie wiodą prym

fot. Wirestock Creators / Shutterstock.com
Reklama

Włodarze Bayernu Monachium koniec końców zdecydowali, że Thomas Tuchel pozostanie na swoim stanowisku co najwyżej do końca obecnego sezonu. Krąg osób odpowiedzialnych za tą decyzję był bardzo wąski.

Oprócz Jana-Christiana Dreesena, a także Herberta Hainera, do tego grona należeli również Karl-Heinz Rummenigge oraz Uli Hoeness. Jak można przeczytać na łamach TZ.de, ci ostatni już dawno nie byli tak zaangażowani w procesy decyzyjne monachijskiego klubu.

Dreesen ma regularnie zwracać się do Hoenessa i Rummenigge o radę. Honorowy prezydent Bayernu ma być obecny w biurze przy Saebener Strase co najmniej raz w tygodniu, zaś popularny “Kalle” działa bardziej dyskretnie z “tylnego siedzenia”.

Szczególnie aktywny ma być Hoeness, który w lecie bardzo zaangażował się w sprowadzenie do klubu Christopha Freunda, a obecnie - wraz z Jochenem Sauerem - pracuje nad rozwojem klubowego campusu.

Wprawdzie Hoeness niedawno zapewniał, że w pierwszej połowie 2024 roku odsunie się w cień, ale najprawdopodobniej będzie również aktywnie uczestniczył w wyborze nowego szkoleniowca. Wydaje się jednak, że większą rolę w tym procesie może odegrać Rummenigge. “Kalle” pozostaje bowiem w świetnych relacjach z Xabim Alonso, który - według medialnych doniesień - ma być głównym celem “Die Roten”.

 

Źródło: fcbayern.com
admin

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...