DieRoten.pl

Kovac: To prawda, otrzymałem premię od Bayernu za LM

12.09.2020, 13:53:23
FotoOlimpik

Pod koniec sierpnia, a będąc dokładniejszym 23 sierpnia, drużyna prowadzona przez Hansiego Flicka sięgnęła po szósty w historii klubu Puchar Ligi Mistrzów.

Nie tak dawno temu obszernego wywiadu dla niemieckiego tygodnika „Sport Bild” udzielił Niko Kovac, który na początku sezonu 2019/20 miał okazję poprowadzić monachijczyków do trzech zwycięstw w fazie grupowej Ligi Mistrzów, po czym odszedł (w listopadzie minionego roku).

Chorwacki szkoleniowiec potwierdził, że otrzymał od klubu premię za zwycięstwo w tej edycji LM. Ponadto Chorwat nie szczędził pochwał pod adresem jego następcy, czyli Hansiego Flicka oraz swoich byłych podopiecznych.

− Tak, to prawda, otrzymałem premię za wygranie Ligi Mistrzów przez Bayern. Nie wspierałem ich jednak w LM z racji pieniędzy, ale dlatego, że to klub bliski mojemu sercu i nadal łączą mnie relacje z ludźmi z tego klubu. Chciałbym się oczywiście znaleźć w tym finale, ale Hansi i chłopcy wykonali świetną pracę. Cieszyłem się ich szczęściem. Nie jestem typem człowieka, który życzyłby źle, ponieważ odszedł. Gratuluję wszystkim z głębi serca! − powiedział Kovac.

W dalszej części rozmowy z dziennikarzem, nowy trener AS Monaco odniósł się także do porównań jego pracy w Bayernie do Hansiego Flicka oraz tego, kto wpadł na pomysł, aby sprowadzić 55-latka do Monachium latem 2019 roku.

 Nie zmienimy już tego. Zawsze będą porównania. To klasa, co zrobił Hansi. Styl gry zespołu, to jego znak firmowy. Niewiele osób wygrało tryplet, z wyjątkiem tych na Playstation. Nie jestem zazdrosny o Hansiego − mówił dalej.

− Ściągnięcie Hansiego to mój pomysł. Przedstawiłem tę ideę mojemu bratu Robertowi i Uliemu Hoenessowi. Uli myślał tak samo, więc szybko doszliśmy do porozumienia. Obaj myśleliśmy o Hansim − podsumował Kovac.

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)13.09.2020 13:49
Pewnie takie były zapisy w kontrakcie bo raczej ot tak sam z siebie Bayern z wdzięczności nie rzucił mu kaski...
13.09.2020 10:43
Fajnie mimo, że oficjalnie jest oświadczone, że to on zaproponował Flicka to nie i tak trzeba nawymyślać.
Kovac u nas wiele dobrych momentów miał, ale Bayern to był za duży klub jak na ten moment jego kariery trenerskiej. Za jego czasów był najładniej grający Eintracht, a teraz w Monaco też robotę zrobi.
13.09.2020 10:13
Czy sprzątaczki i inni szeregowi pracownicy dostali za te osiągnięcia premie.
12.09.2020 21:17
A ja uważam że akurat Kovac miał w tej kwestii najmniej do powiedzenia.
12.09.2020 18:03
To chyba jedyna rzecz którą Kovac zrobił dobrze czyli sprowadził Hansiego

W końcu chyba mamy trenera na lata i się z tego bardzo cieszę
12.09.2020 15:58
Tak, zaraz wyjdzie, że LM to głównie zasługa Kovaca
12.09.2020 15:49
Flick z tego co pamiętał został ściągnięty przez władze klubu a nie Kovaca, ten mógł się zgodzić albo nie.
A co do premii to jak tak umowa była skonstruowana to nie ma co robić sensacji z tego.
12.09.2020 15:06
7:2 Z Tottenhamem to pod jego wodzą.