DieRoten.pl
Reklama

Kovac: Są przyjemniejsze zadania niż gra z Bayernem

fot.
Reklama

Dziś o 17:30 do akcji w niemieckiej pierwszej Bundeslidze powracają zawodnicy ekipy rekordowego mistrza Niemiec, gdzie trenerem jest Julian Nagelsmann.

Przypominamy raz jeszcze, że rywalem monachijczyków będzie VfL Wolfsburg, gdzie obowiązki trenera pełni Niko Kovac, czyli były opiekun „Bawarczyków”.

Przy okazji nadchodzącego starcia dziewiętnastej kolejki ligowej, podczas ostatniej konferencji prasowej, szkoleniowca „Wilków” poproszono m. in. o kilka słów na temat rywalizacji ze swoim byłym klubem. Chorwat nie ma wątpliwości, że są obecnie „przyjemniejsze zadania” niż gra z FCB.

− Są w tej chwili przyjemniejsze zadania niż gra z Bayernem. Jakość indywidualna w składzie FCB jest niezwykle wysoka. Bayern jest najlepszym zespołem wyjazdowym w lidze i przegrał tylko jeden mecz – powiedział Kovac.

− Musisz mieć naprawdę dobry dzień i trochę szczęścia, żeby ich pokonać. Trzeba znaleźć dobre rozwiązania i podejmować odpowiednie decyzje – mówił dalej.

Byłego szkoleniowca bawarskiego klubu zapytano również o kryzys monachijczyków w Bundeslidze (trzy remisy z rzędu przeciwko RB Lipsk, Kolonii oraz Eintrachtowi Frankfurt) i jego zdanie w tej kwestii.

− Przyjrzeliśmy się ich trzem ostatnim meczom ligowym. Bayern był lepszym zespołem we wszystkich trzech meczach. Nie wszystkie piłki zawsze wpadają do bramki, ale i tak tworzą wiele szans najwyższej klasy – dodał.

− Wyniki byłyby inne, gdyby wykorzystali lepiej choć 1-2 okazje. Pod tym względem nie dajemy się zwieść tym trzem remisom. Wiemy, czego musimy się spodziewać. Bayern wciąż jest faworytem do zdobycia mistrzostwa – podsumował Niko Kovac.

Źródło: VfL
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...