DieRoten.pl

Kovac potwierdza, że Nuebel pozostanie numerem jeden

27.09.2021, 11:33:06
FotoOlimpik

Na początku letniego okienka transferowego, klub ze stolicy Bawarii przystał w końcu na prośbę Alexa Nuebela i jego agentów, po czym postanowił wypożyczyć go do innego klubu.

reklama

Koniec końców wybór padł na AS Monaco, choć pod uwagę brano również inne kierunki. Co do warunków umowy między FCB a francuskim klubem, ustalano dwuletnie wypożyczenie, choć może zostać one skrócone o jeden sezon, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Na ten moment nic jednak nie wskazuje na to, aby Alex Nuebel miał wrócić wcześniej. Niemniej jednak od początku jego przygody z ASM, na młodego golkipera spadła już spora krytyka za jego liczne błędy i nonszalancję w grze. Niemiec radzi sobie jednak stopniowo lepiej, zaś Niko Kovac potwierdził niedawno, że mimo błędów, 24-latek pozostanie numerem jeden w zespole.

− Nie mogę się z pogodzić z tą krytyką, nie podoba mi się to. Kiedy jest się kibicem Monaco, trzeba wspierać wszystkich zawodników. Ostatnio mieliśmy trochę problemów przy budowaniu od tyłu, ale to nie jest wyłącznie jego wina. Błędem jest myślenie, że wszystko spoczywa na jednym zawodniku. Jest cały system, drużyna! – powiedział Kovac.

− Potrzebujemy wsparcia kibiców, a Alex ma moje. To jest najważniejsza rzecz. Wiem, że stać go na więcej, znam jego zalety. Musi być bardziej spokojny, może być lepszy, ale musi być bardziej pewny siebie. Dla mnie nie popełnił żadnych wielkich błędów i pokaże swoją najlepszą formę w nadchodzących tygodniach i miesiącach. Jestem o tym przekonany – mówił dalej.

− Alex to inteligentny i racjonalny facet. Może sprawiać wrażenie, że brakuje mu pewności siebie, ale to się poprawi, gdy tylko dokona kilku korekt. Alex musi zacząć od nowa i nie wywierać na sobie zbyt dużej presji. Musi o tym wszystkim zapomnieć, nawet jeśli nie jest to łatwe – podsumował Niko Kovac.

Od momentu swojego debiutu w pierwszym zespole AS Monaco, Alex Nuebel wystąpił w 12 oficjalnych meczach o stawkę. W tym czasie stracił 14 bramek oraz dwukrotnie zachował czyste konto (bilans ASM to 6 zwycięstw, 3 remisy i 3 porażki).

źródło: GFFN

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama27.09.2021 21:57
Już całkiem o nim zapomniałem :) Ale oczywiście życzę jak najlepiej.
27.09.2021 20:10
Trener mu ufa i bardzo dobrze, reszta to już w jego geście.
27.09.2021 17:43
27.09.2021 12:45
Fajnie, że Kovac go tak wspiera i przy okazji buduje. Monaco nie zachwycało i dalej nie zachwyca i ktoś musiał zostać kozłem ofiarnym.
27.09.2021 12:09
Dość logiczne, bo drugiego bramkarza mają jeszcze słabszego :D