DieRoten.pl
Reklama

Kovac lada moment nowym trenerem Wolfsburga

fot.
Reklama

Kolejne niemieckie media potwierdzają, że począwszy od sezonu 2022/23, do niemieckiej pierwszej Bundesligi powraca były trener Bayernu – Niko Kovac.

Po tym jak chorwacki szkoleniowiec został zwolniony z AS Monaco w styczniu 2022 roku, przez kilka ostatnich miesięcy Niko Kovac przebywał na „urlopie” i nie był związany piłkarsko z żadnym klubem.

Niebawem jednak ulegnie to zmianie, albowiem jak donoszą kolejne źródła w Niemczech,  były opiekun Bayernu Monachium powraca do niemieckiej Bundesligi. Zgodnie ze spekulacjami, 50-latek ma zostać niebawem nowym trenerem VfL Wolfsburg.

Jak informuje niemiecki „Sport Bild”, Chorwat zostanie oficjalnie ogłoszony jako nowy szkoleniowiec „Wilków” najpóźniej do jutra.

Jak można było się spodziewać, jego sztab szkoleniowy będzie taki sam, jak miało to miejsce w Monaco, zaś jego asystentem i prawą ręką będzie Robert Kovac. Warto podkreślić, że Niko będzie miał tym razem większe uprawnienia do podejmowania decyzji personalnych i transferów.

Niko Kovac

Jako trener Bayernu, chorwacki szkoleniowiec poprowadził monachijczyków w 65 oficjalnych meczach o stawkę, zaś jego dorobek w tym czasie to 45 zwycięstw, 12 remisów oraz 8 porażek. W przypadku bilansu bramkowego mówimy o 169 strzelonych oraz 73 straconych golach. Ponadto razem z FCB sięgnął po 3 trofea.

Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...