DieRoten.pl

Kovac: Alex zasługuje na rolę numeru jeden

06.08.2021, 11:46:18
FotoOlimpik

Dokładnie 1 lipca 2021 roku nowym zawodnikiem AS Monaco został Alexander Nuebel, który nie mógł liczyć na regularne występy w zespole rekordowego mistrza Niemiec.

Niemiecki bramkarz został wypożyczony do czerwca 2023 roku, jednakże monachijczycy zachowali sobie prawo do skrócenia umowy wypożyczenia, jeśli zachodziłaby taka konieczność.

Kilka dni temu Alex miał okazję zadebiutować w meczu o stawkę, w pojedynku w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów przeciwko Sparcie Praga (2:0 dla Monaco). Niedawno na temat występu Nuebela wypowiedział się Niko Kovac, który nie krył swojego zadowolenia i wskazał, że 24-latek ma największe szanse na rolę numeru jeden w ASM.

− Byłem zadowolony z jego występu. Wykonał dobrą robotę, zwłaszcza w organizacji gry swoimi stopami. W szatni był bardzo aktywny, motywował i napędzał kolegów. Zaskoczyło mnie to, ale to dobrze. Moim zdaniem to ważne – powiedział Kovac.

− Jak już powiedziałem w okresie przygotowawczym – bramkarz, który będzie bronił w pierwszym meczu o stawkę, będzie miał spore szanse na regularną grę w trakcie sezonu – mówił dalej.

− Alex zasługuje na to, aby nadal być numerem jeden. To dobry bramkarz, który pomaga drużynie, ale on zdaje sobie sprawę, że na pozycji bramkarza panuje duża konkurencja w zespole. Wierzę w jego umiejętności – podsumował Niko Kovac.

Kolejną okazję do zaprezentowania swoich możliwości, golkiper AS Monaco będzie miał już dziś wieczorem, kiedy to monakijczycy w ramach pierwszej kolejki Ligue 1, podejmą na własnym podwórku Nantes (początek o 21:00).

źródło: AS Monaco

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)07.08.2021 12:09
Oby, to byłoby z korzyścią dla przyszłości Bayernu.
07.08.2021 09:45
I oby tak zostało na cały sezon, powodzenia Alex nie zmarnuj tej szansy na grę regularną.
06.08.2021 23:46
Początek dobry, chyba wywalczył pozycję numer jeden.
06.08.2021 14:24
@tapczan mogli mu obiecać, że w pierwszych kilku miesiącach dostanie szansę jako nr1 w bramce, tylko wtedy gdy będzie popełniał błędy.. Nie sàdze, że zarówno Bayern jak i sam piłkarz zgodzili się na wypożyczenie, gdyby piłkarz miał walczyć o swoje miejsce i być może przesiedzieć na ławce rezerwowych następny 1-2 sezony.

Edytowano : 2021-08-06 14:26:04

mogli mu obiecać, że w pierwszych kilku miesiącach dostanie szansę jako nr1 w bramce, i straci je tylko wtedy gdy będzie popełniał błędy.. Nie sądze, że zarówno Bayern jak i sam piłkarz zgodzili się na wypożyczenie, gdyby piłkarz miał walczyć o swoje miejsce i być może przesiedzieć na ławce rezerwowych następne 1-2 sezony
06.08.2021 12:50
Tyle że nie mają lepszych sportowo bramkarzy. Również uważam, że to takie gadanie pod publiczkę. Myślę, że władze ASM zastanawiały się czy kupić nowego bramkarza nr 1, czy wziąć Nubela jako nr 1. Zdecydowali się na drugą opcję i od razu każdy wiedział, że będzie on nr 1.
06.08.2021 12:37
@Ivan7 nie wydaje mi się żeby klub walczący o udział w CL, następnie w nich grający oraz aspirujący do walki o mistrza Francji pozwoliłyby sobie na stawianie na gorszego sportowo bramkarza tylko dlatego, że tak dogadał się z Bayernem.
06.08.2021 11:56
Szczerze? Podejrzewam, że ta cała walka o grę w pierwszym składzie to była farsa. Bayern dogadał się z Kovacem że Nübel będzie pełnił rolę numeru 1 w Monaco na wypożyczeniu inaczej nie puściłby go na wypożyczenie aż na dwa lata.