Koszykarze przegrywają w Stambule

Drużyna koszykarska Bayernu Monachium uległa w Stambule z miejscowym Galatasaray w TOP 16 rozgrywek Euroligi 69:76(34:42). Bilans Bawarczyków w grupie po jedenastu spotkaniach wynosi pięć zwycięstw oraz sześć porażek.

Aż 10200 widzów oglądało wczorajszą potyczkę na Abdi-Ipekci Arena. Podopieczni Svetislava Pesica dobrze rozpoczęli spotkanie przegrywając pierwszą kwartę jedynie 20:21. Losy meczu zostały przesądzone w drugiej kwarcie, gdy koszykarze Bayernu schodzili na przerwę z ośmio punktową stratą do rywali - 1Q(20:21), 2Q(14:21).

Tuż po przerwie Bawarczycy odnaleźli swój rytm i zdołali wygrać trzecią kwartę przewagą dwóch punktów - 3Q(20:18). Ośmiopunktowa strata z drugiej kwarty meczu okazała się być jednak zbyt duża do odrobienia. Monachijczycy w trakcie ostatnich dziesięciu minut spotkania popełniali proste błędy w ofensywie i marnowali dogodne sytuacje do zdobycia punktów - 4Q(15:16).

Galatasaray 76:69 FC Bayern - (21:20), (21:14), (18:20), (16:15)

Statystyki(punkty/zbiórki/asysty): Malcolm Delaney(16), John Bryant(12/7), Yassin Idbihi(10), Heiko Schaffartzik(9/3/5), Deon Thompson(6), Lucca Staiger(5/1), Nihad Djedovic(5/1), Bryce Taylor(4), Boris Savovic(2),

Svetislav Pesic(trener Bayernu): "Po pierwsze, gratuluję Galatasaray. Graliśmy dobrze w defensywie przeciwko dobrej drużynie w ofensywie. Ale oczywiście nie można zatrzymać ich całej siły w ataku. Zostały jeszcze trzy mecze i wszystko jest możliwe".

Kolejny mecz: 23 marca, niedziela 18:00. FC Bayern Basketball : S.Oliver Baskets Wurzburg