DieRoten.pl

Konferencja: De Ligt jest gotowy do gry

11.11.2022, 12:34:25
Foto Olimpik

Już jutro o 18:30 na Veltins Arenie w Gelsenkirchen odbędzie się pojedynek w ramach 15. kolejki Bundesligi pomiędzy miejscowym Schalke 04 a drużyną Bayernu Monachium.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej trener monachijczyków – Julian Nagelsmann – odpowiadał na przeróżne pytania dziennikarzy. Jak zwykle nie mogło zabraknąć pytań o stan zdrowia poszczególnych graczy, czy też spraw związanych z klubem.

W nadchodzącym starciu rozgrywek Bundesligi, niemiecki szkoleniowiec najpewniej będzie zmuszony radzić sobie bez pięciu zawodników pierwszego składu. Nieobecny jest Bouna Sarr, który będzie pauzować jeszcze kilka miesięcy (kontuzja kolana). Niezdolni do gry są także Thomas Mueller (uraz biodra), Sadio Mane (kontuzja kości strzałkowej), Alphonso Davies (kontuzja uda) oraz Josip Stanisic (angina).

Jak można było się spodziewać, nie zabrakło też pytań o Schalke, czy też o formę swojego zespołu i niektórych graczy. Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia trener rekordowego mistrza Niemiec, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy wszystkich chętnych do lektury!

Julian Nagelsmann na temat:

…sytuacji kadrowej:

„…Sadio znajdzie się poza kadrą, Thomas również. Matthijs nie ma już żadnych problemów, trenował i również zakończył ostatni trening i poleci z nami”.

…de Ligta:

„…Matthijs trenował z nami, jego kolano nie wykazało żadnej negatywnej reakcji. Poleci z nami do Gelsenkirchen i będzie opcją do gry. Cieszymy się wrócił już do nas po tej przerwie. Jego kontuzja została w pełni wyleczona”.

…Daviesa i Sarra:

„…Phonzie również nie będzie mógł zagrać z Schalke. Jeszcze przez kilka dni będzie w Monachium, żeby doprowadzić go do formy na mundial. Wiadomo, że Bouna jeszcze przez jakiś czas będzie poza kadrą”.

…kontuzji Mane i kolejnych badań:

„…Zrobimy kolejne badania i kontrolę za dziesięć dni i wtedy zobaczymy jak przebiega proces leczenia”.

…Mane na Mundialu:

„…To jasne, że Senegal chciałby, aby Sadio grał. Ale jeśli odczuwa ból, to nie może grać. Rzeczy medyczne mają pierwszeństwo przed sportowymi. To się tyczy każdego z nas i nie ma wyjątków”.

…zawodnikach na MŚ:

„…To błędne przypuszczenie, aby powiedzieć, że zawodnicy będą spokojniejsi i nie będą dawać z siebie wszystkiego, aby uniknąć kontuzji. Jeśli nie wchodzę w mecz z pełnym napięciem, to ryzyko kontuzji jest wówczas dużo większe”.

…Mathysa Tela:

„…To dobry piłkarz, już teraz ma więcej czasu gry z nami niż w swoim poprzednim klubie. Dobrze sobie radzi i dobrze się rozwija. Mimo to jest jeszcze kilka rzeczy, nad którymi musi popracować. Ale szczegóły omawiam z nim sam. Jestem pewien, że wkrótce osiągnie etap, w którym będzie dostawał jeszcze więcej czasu gry”.

…Schalke 04:

„…Schalke jest teraz znacznie bardziej aktywne w walce z piłką i moim zdaniem jest na fali wznoszącej. Nie mogę się doczekać meczu z Schalke na świetnym stadionie z dobrą atmosferą. To będzie z pewnością trudny mecz dla nas”.

…niedzielnego meczu NFL na Allianz Arenie:

„…Będę na stadionie. Generalnie ciężko jest przenieść rzeczy z jednego sportu do drugiego, bo mecze są bardzo różne. Wymiana między trenerami jest przydatna, ale nie zawsze można tyle transferować. Dzisiaj będę rozmawiał z trenerem, a w niedzielę obejrzę mecz i mam nadzieję na jakieś przyłożenia”.

…ostatniej konferencji przedmeczowej w tym roku:

„…Życzę Wam wspaniałych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku, nawet jeśli bywa kapryśny. Miejmy nadzieję, że przyszły rok będzie udany i z kolejnymi tytułami, które będziemy razem świętować”.

…wypowiedzi Pavarda o odejściu:

„…Właśnie o tym się dowiedziałem. To stosunkowo normalne, że zawodnik z sytuacją kontraktową myśli o zmianie klubu. To nie jest pierwszy taki przypadek, to nic dramatycznego”.

…gry Tela:

„…Omawiam z nim różne detale, wciąż posiada potencjał rozwojowy. Mats musi się jeszcze czegoś nauczyć, ale to normalne w jego wieku. Mamy dobrze zaopatrzony skład na jego pozycji, ale już teraz gra więcej, niż w swoim poprzednim klubie. Mathys spisuje się dobrze i słucha jak należy. Oczywiście – wciąż są rzeczy, które musi dostosować i poprawić”.

źródło: FCB.de / FCB.tv

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)12.11.2022 16:48
Z ostatnim zespołem w tabeli to chyba nie wypada stracić gola!!
11.11.2022 20:47
Poproszę zero z tyłu w najbliższym meczu.
11.11.2022 17:23
Moim zdaniem Pavard nigdzie nie pójdzie!!
11.11.2022 16:45
@fiidoo rzecz w tym, że "gra" to w jego przypadku pojęcie bardzo względne...
#MiaSanMia
11.11.2022 13:42
Za Pavarda trzeba wyciągnąć dobra kasę, jeżeli chce odejść naprawdę.
11.11.2022 12:42
Zapomniałem o tym Sarre że on gra tutaj jeszcze XD