DieRoten.pl

Już jutro późnym wieczorem o 18:00 na Allianz Arenie w Monachium, odbędzie się pojedynek w ramach czternastej kolejki Bundesligi pomiędzy Bayernem Monachium a FSV Mainz.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej trener monachijczyków – Hansi Flick – odpowiadał na przeróżne pytania dziennikarzy. Jak zwykle nie mogło zabraknąć pytań o stan zdrowia poszczególnych graczy, czy też spraw związanych z klubem.

W nadchodzącym starciu rozgrywek Bundesligi, szkoleniowiec FCB będzie zmuszony radzić sobie co najmniej bez czterech zawodników. Mowa rzecz jasna o takich piłkarzach jak Tanguy Nianzou (kontuzja uda) oraz Kingsley Coman (problemy mięśniowe). Ponadto listę nieobecnych uzupełniają Marc Roca i Joshua Zirkzee.

55-latek w trakcie rozmowy odniósł się m. in. do postępów Comana, rozwoju Dantasa, atmosfery w zespole oraz celów na 2021 rok. Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia trener rekordowego mistrza Niemiec, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy wszystkich chętnych do lektury!

Hansi Flick na temat:

...celów na 2021 rok:

„...Nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o nasze cele. Chcemy odnieść jak największy sukces, tak jak w zeszłym sezonie. W tym celu musimy stworzyć warunki, droga jest celem i w końcu, miejmy nadzieję, że taka droga zostanie ukoronowana.”

...przerwy:

„...Jesienią mogliśmy dostrzec, że nie do końca graliśmy tak dobrze, jak jesteśmy do tego zdolni. Zespół jest teraz świeższy. Ta krótka przerwa dobrze nam zrobiła. W treningu można było zauważyć wielką intensywność.”

...treningu taktycznego i kondycji:

„...Mam nadzieję, że jesteśmy dobrze przygotowani, jeśli chodzi o wszystkie warunku i dobrze je akceptujemy, tak jak w przeszłości. Jako trener potrzebujesz jeszcze jednej lub dwóch sesji treningowych, aby popracować nad określonymi rzeczami. Jednakże bierzemy to, co jest i staramy się to wykorzystać najlepiej jak to możliwe. Zawsze jesteśmy przygotowani taktycznie. Dodatkowo oczywiście, indywidualna kontrola obciążenia jest bardzo ważna. Wymieniamy się pomysłami z zespołem trenerskim i działem medycznym.”

...sytuacji kadrowej:

„...Nianzou nie zagra, Coman również znajdzie się poza kadrą. Marc Roca ma problemy mięśniowe i nie będzie do naszej dyspozycji. W kwestii Dantasa musimy poczekać. Możliwe, że znajdzie się w kadrze. Podejmiemy decyzję w odpowiednim czasie, czy Tiago Dantas znajdzie się w kadrze meczowej na Mainz.”

...Mainz:

„...Przeanalizowaliśmy naszych rywali, ale nie wiemy, co wymyśli ich nowy trener. Mainz zazwyczaj narzuca swój styl gry i stawia przeciwnika pod presją. Jednakże patrzymy na siebie. Darzymy swoich rywali należytym szacunkiem.”

...Kingsleyu Comanie:

„...Kingsley Coman nadal boryka się z kontuzją, której doznał w meczu z Leverkusen. Jednakże King jest na dobrej drodze i powinien być ponownie gotowy na mecz z Gladbach.”

...atmosfery w zespole:

„...Cały nasz zespół nie może doczekać się powrotu do gry. Tamten wyjątkowy rok zakończyliśmy z sukcesem. Nawet jeśli przerwa była krótka, to była dla nas bardzo ważna. W ostatnich dniach treningu było dużo radości, zaś jakość była bardzo wysoka. Nasza drużyna chce zaliczyć dobry start w 2021 roku. Nie możemy się doczekać naszych kolejnych wyzwań!”

...Tiago Dantasa:

„...To zawsze zależy od samego gracza czy gra lub nie i w jakim stopniu się rozwija. Mamy dobry skład z odpowiednią głębią. To ważne, aby Tiago prezentował swoją jakość na każdym treningu zarówno nam trenerom, jak i kolegom z zespołu.”

...Sane:

„...Zawsze chodzi o sukces zespołu, gdzie każdy piłkarz bez wyjątku musi się podporządkować, to właśnie robi Leroy. Jest bardzo samokrytyczny, bardzo dobrze trenował w tym tygodniu i jest na dobrej drodze. Kiedy Leroy ma piłkę, posiada niesamowitą jakość. Radzi sobie dobrze w akcjach ofensywnych. Wszyscy go wspieramy. Im szybciej pokaże swoje mocne strony, tym lepiej dla nas wszystkich.”

...Zirkzee:

„...Joshua, Arrey-Mbi i Roca trenowali indywidualnie. Joshua nie znajdzie się w kadrze na mecz z Mainz. Opuścił też kilka ostatnich sesji treningowych przed Świętami. To ważne, aby był gotowy na 100%.”

...jakości w zespole:

„...Mamy ogromną jakość w naszej kadrze. Jeśli zaprezentujemy tę jakość, łącząc to z pracą zespołową i mentalnością, to stać nas na bardzo wiele.”

źródło: FCB.tv

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (9)

reklama02.01.2021 22:59
Też bym chciał by Dantas został Panem Piłkarzem. Zobaczymy, wierzę, że tak się stanie.
02.01.2021 20:28
Flick ma robić wyniki, a nie ustawiać piłkarzy pod nominalne pozycje. Dla mnie na bramce może stanąć Musiala, na środku obrony Muller z Sane a na 9 niech zagra Nubel. Będą wyniki? Będą trofea? Nawet nie mrugnę powieką bijąc brawa
02.01.2021 17:32
Szanse napewno dostanie i to nie jedną, ale wątpię że już z Mainz.
02.01.2021 16:52
Ja tam wierzę, że Flick zrobi z Tiago Pana piłkarza :)
02.01.2021 15:57
Mnie zastanawia kwestia czy Flick mówiąc o szerokiej kadrze z jakością nie strzela sobie stopę, bo już mieliśmy skrzydłowego w środku pola i stopera na prawej obronie podczas gdy nominalni zawodnicy byli na ławce.
02.01.2021 15:53
Mnie ciekawi czy Zirkzee pójdzie na to wypożyczenie? fajnie by było bo miałby szansę się ogrywać.
02.01.2021 15:33
Ciekawe czy Dantas pokaże coś więcej niż taki przykładowy Musiala. No i trzeba zauważyć, że Musiala jest od młodszy Portugalczyka aż o trzy lata.
02.01.2021 14:28
Tylko mnie zupełnie serio zastanawia, czy ten cały Dantas pokazał cokolwiek w rezerwach?
02.01.2021 14:27
ciekawe czy już przy pierwszej możliwej okazji Tiago dostanie szansę na debiut. teoretycznie mecz bez wielkiego bólu dla nas, powinno pójść gładko więc okazja realna się rysuje dla Dantasa. niech Hansi pokaże tą swoją ''perełkę'' :-)