DieRoten.pl
Reklama

Kompany z pensją jak Tuchel?

fot. [email protected] / Photogenica
Reklama

Po jakże burzliwej sadze związanej z poszukiwaniami nowego trenera, w zeszłym tygodniu przy Saebener Strasse pojawił się w końcu „biały dym”.

Jak już doskonale wiemy, po mozolnych i długotrwałych poszukiwaniach, koniec końców nowym trenerem Bayernu został Vincent Kompany, co dla wielu kibiców do dziś jest wielkim zaskoczeniem.

Belg opuścił Burnley i podpisał z monachijczykami kontrakt do końca czerwca 2027 roku. Nieoficjalnie mówi się, że bawarski klub zapłacił około 10-12 milionów euro rekompensaty Anglikom za przedterminowe zwolnienie 38-latka z obowiązującej jeszcze umowy.

Do niedawna wielu fanów i ekspertów zastanawiało się, jakie warunki finansowe i nie tylko zaproponowano belgijskiemu szkoleniowcowi, który w przeszłości miał okazję grać w Bundeslidze jako zawodnik Hamburgera SV. Kilka szczegółów w tej sprawie przedstawił ostatnio Florian Plettenberg.

Z ujawnionych informacji możemy dowiedzieć się, że FCB głęboko sięgnęło (po raz kolejny zresztą) do portfela, oferując Vincentowi roczną pensję na poziomie 7-9 milionów euro (brutto), wliczając w to również różne bonusy od osiągnięć i nie tylko.

Dla porównania zarobki Thomasa Tuchela w Monachium były ustalone na poziomie około 9 milionów euro rocznie (z premiami), zaś poprzednich dwóch trenerów, czyli Juliana Nagelsmanna oraz Hansiego Flicka – blisko 6 milionów euro (z bonusami).

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...