Komentarze pomeczowe

Udane rozpoczęcie rundy rewanżowej. Dzięki zwycięstwu 2:0 z Hoffenheim, Bayern po raz pierwszy od długiego czasu znalazł się na pierwszym miejscu w tabeli. Jednak nie tylko trzy punkty sprawiły radość Bawarczykom, ale także styl w jakim zagrała druzyna z Monachium napawa optymizmem na przyszłość. Konkurencja powinna czuć się zagrożona. Tak samo uważa trener Louis van Gaal. „Dzisiaj można było zobaczyć, że mamy dobra drużynę. Miałem nadzieję, że trochę przestraszymy rywali i to się nam udało.”

Komentarze pomeczowe:

Louis van Gaal:W pierwszej połowie nie zagraliśmy dobrze. W drugiej było już lepiej i stwarzaliśmy sobie dobre sytuacje. Szkoda, że nie strzeliliśmy więcej goli. Ale wynik 2:0 też jest w porządku. W pierwszej połowie byliśmy źle ustawieni, mieliśmy dużo niecelnych podań. Po przerwie wychodziło nam to o wiele lepiej. Dzisiaj można było zobaczyć, że mamy dobra drużynę. Miałem nadzieję, że trochę przestraszymy rywali i to się nam udało.”

Bastian Schweinsteiger: „Z punktu widzenia wyniku, mecz był udany. Mogliśmy strzelić jeszcze jedną bramkę. To było trudne. Hoffenheim to dobry zespół. Dużo grają pressingiem, mają szybkich zawodników. Trzeba sobie z tym dać radę. Wiemy, że możemy grac lepiej, ale mimo to pokazaliśmy się z dobrej strony. Strzeliliśmy bramkę w odpowiednim czasie i żadnej nie straciliśmy.  To jest wspaniałe, a szczególnie to, że przez noc jesteśmy liderem.”

Miroslav Klose: „Moim celem było dobrze rozpocząć rok 2010. Powiodło mi się w pkresie przygotowawczym i strzeliłem bramkę. Moim celem jest powalczyć o to, by było jak za najlepszych czasów. W ataku jest duża konkurencja. Doskonale się wszyscy rozumiemy i to jest piękne. O swoje miejsce walczymy w miły i uczciwy sposób, to świetne dla trenera, który ma taki wybór. Teraz, na początku rundy mamy trudne zadanie i chcemy podtrzymać naszą wspaniałą serię.

Mario Gomez: „Wygraliśmy 2:0. Oczywiście z chęcią strzeliłbym bramkę. Trochę mnie to zdenerwowało. Myślę, że podczas zimowej przerwy coś nam ubyło. Ale jeśli będziemy grać taj jak w drugiej połowie, wszystko powróci do normy. Źle rozpoczęliśmy spotkanie, ale później mieliśmy szanse na kilka bramek. Wygraliśmy zasłużenie. Nie chcieliśmy kolejnego rozpoczęcie rundy podobnego do tego z lata. Wiedzieliśmy tez, że to nie może się znowu wydarzyć, ponieważ teraz jesteśmy w o wiele lepszej formie. Jest zupełnie inaczej. Wiemy, co robi inny zawodnik na boisku i możemy na siebie liczyć. Dlatego już więcej nie będziemy przegrywać.”

Ralf Rangnick:Pierwsza połowa była jak najbardziej w porządku. Może o kilka fauli za dużo, zbyt wiele stałych fragmentów gry, straciliśmy pierwszą bramkę. Dla piłkarzy, którzy byli na boisku było to dosyć dobre. Zabrakło nam jakości i siły przebicia. Zwycięstwo Baernu było zasłużone. W bramce świetny był Butt. Są bramkarze, którzy doskonale reagują na piłkę i rzucają się w krótki róg. Świetne było to, jak potrafił poczekać na odpowiedni moment.”

Vedad Ibisevic: „Zaczęliśmy bardzo dobrze, dużo graliśmy pressingiem.  Niestety straciliśmy pechowo bramkę. Sytuacja była łatwiejsza dla Bayernu, a my mogliśmy się nastawić na kontrataki. W drugiej odsłonie zagraliśmy trochę bardziej ryzykownie i Bawarczycy wykorzystali szansę. Dziś przeciwnik był trochę lepszy.”