Kolumbia zwycięska w starciu z Panamą

Dziś w nocy miało miejsce kolejne spotkanie z udziałem piłkarza rekordowego mistrza Niemiec. Tym razem w akcji mogliśmy podziwiać środkowego pomocnika FCB Jamesa Rodrigueza.

Rywalem podopiecznych Carlosa Queiroza była Panama. Ostatecznie pojedynek (zgodnie z przewidywaniami bukmacherów) zakończył się pewnym zwycięstwem Kolumbijczyków, którzy pokonali swoich rywali 3:0.

Na pierwszego gola w tym spotkaniu nie trzeba było czekać zbyt długo, albowiem już w szóstej minucie na prowadzenie Kolumbii wyprowadził William Tesillo, któremu dogrywał Edwin Cardona. Na drugie trafienie fani zgromadzeni na El Campin w Bogocie musieli poczekać tym razem nieco dłużej.

Dokładnie w 38. minucie idealnie dogranie Juana Cuadrado wykorzystał Luis Muriel. Panamski golkiper nie miał szans i skapitulował po raz drugi w tym meczu. Pod koniec pierwszej połowy rywali z Panamy dobił Radamel Falcao, który podwyższył na 3:0, po tym jak wykorzystał rzut karny.

Na początku drugiej części tego sparingu trener Carlos Queiroz dokonał wielu zmian w swoim składzie. Kolumbijczycy mieli jeszcze kilka dogodnych okazji, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i „Los Cafeteros” odniosło swoje pierwsze zwycięstwo w ramach ostatniej w tym sezonie przerwy reprezentacyjnej.

Jedyny piłkarz Bayernu, który udał się na zgrupowanie Kolumbii – James Rodriguez – rozpoczął zawody na ławce, ale na murawie boiska w Bogocie zameldował się w 65. minucie zmieniając Rogera Martineza. Zanim Falcao i spółka rozpoczną bój o Copa America (16 czerwca), to czeka ich jeszcze jeden mecz towarzyski z Peru (9 czerwca).

Bramki: 1:0 Tesillo (6’), 2:0 Muriel (38’), 3:0 Falcao (45’)

Kolumbia: Ospina (Montero 77’) – Gutierrez, Bonilla, Zapata, Arias (Medina 60’) – Bedoya, Teran, Cuadrado (Lerma 46’) – Martinez (James 65’), Falcao (Zapata 46’), Muriel (Diaz 46’)