Kolejna wygrana FCB!

FC Bayern w dalszym ciągu pewnym krokiem zmierza po upragniony cel - mistrzostwo Niemiec. W Augsburgupodopieczni Juppa Heynckesa pokonali rywali 2:0 po trafieniach Thomasa Mullera (39.) i Mario Gomeza (63.). Tym samym Bawarczycy mają 11 punktów przewagi nad drugim w tabeli Bayerem Leverkusen, który dzisiaj zmierzy się z Hannoverem 96. Obrońca tytułu traci już 14 oczek, bowiem na własnym boisku przegrał z VfL Wolfsburg.

W porównaniu do meczu z BATE Borysów szkoleniowiec FCB wymienił dużą część składu, do którego powrócili David Alaba, Philipp Lahm, Dante, Javi Martinez, Franck Ribery i Mario Mandżukić.

Gospodarze od samego początku meczu zaczęli agresywnie, co z pewnością trochę zaskoczyło przyjezdnych. Efektem tego była dobra okazja Moeldersa, który w 8. minucie przeniósł piłkę nad poprzeczką. Jednak z każdą kolejną minutą zarysowywała się przewaga bawarskiej drużyny. Dobre sytuacje mieli Muller i Mandżukić, ale przede wszystkim ten drugi nie miał swojego dnia i marnował kolejne okazje. Chorwat po podaniach kolegów miał szanse na otwarcie wyniku spotkania w 23., 25. i 32. minucie.

W 39. minucie w pole karne wpadł Toni Kroos. Pomocnik Bayernu chciał sprytnie zagrać do Mullera podcinką, ale piłka została zatrzymana ręką przez obrońcę Augsburgu i arbiter Jochen Drees podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Muller.

Po zmianie stron Bawarczycy nie forsowali tempa gry i prowadzili spotkanie pod swoje dyktando. Bayern rozgrywał fubolówkę i czekał na swoją okazję. Wcześniej jednak Mandżukicia na boisku zastąpił Gomez.

Nie minęło 120 sekund, a napastnik reprezentacji Niemiec wpisał się na listę strzelców. Gomez uciekł obrońcom i bez większego problemu trafił do siatki rywala (69.), podwyższając wynik spotkania na 2:0. Taki rezultat pozostał do końca meczu.

FC Augsburg - FC Bayern 0-2 (0-1)

FC Augsburg: Amsif - Vogt, Sankoh (Hain 71), Klavan, de Jong - Callsen-Bracker, Baier - Musona (Petrzela 90), Koo, Werner - Mölders (Bancé 66)

FC Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Martínez, Schweinsteiger - Müller (Tymoshchuk 78), Kroos (Rafinha 86), Ribéry - Mandzukic (Gomez 61)

Rezerwowi: Starke, Van Buyten, Contento, Shaqiri

Sędzia: Dr Drees (Münster-Sarmsheim)

Widzów:  30,660

Gole: 0-1 Müller (39, pen), 0-2 Gomez (63)

Kartki:     - / -