Kolejna strata punktów: Bayern II remisuje 4:4

Druga drużyna Bayernu Monachium ma już za sobą ósme oficjalne spotkanie w ramach rozpoczętego dopiero co sezonu 2022/2023 w bawarskiej lidze regionalnej.

TSV Buchbach 4:4 (1:2 FC) Bayern II

Niestety, ale i tym razem zawodnicy drugiej drużyny Bayernu Monachium nie byli w stanie zdobyć trzech punktów w pojedynku ligowym. Nie dalej jak wczoraj wieczorem, piłkarze FCB II w ramach siódmej kolejki bawarskiej ligi regionalnej zremisowali z ekipą TSV Buchbach.

Koniec końców starcie zakończyło się wynikiem 4:4, choć do 83. minuty goście z Bawarii prowadzili 4:2… Jeśli mowa o trafieniach, to bramki dla „Bawarczyków” zdobyli kolejno Lee, Kern, Ranos oraz Kabadayi. Póki co podopieczni Martina Demichelisa zajmują siódme miejsce w tabeli bawarskiej ligi regionalnej i tracą 7 oczek do liderów z Unterhaching.

− Byliśmy zdecydowanie lepsi przez 80 minut i zasłużyliśmy na zwycięstwo. Nie możemy pozwolić sobie na to, aby taki mecz wymknął nam się z rąk. Zdobywając 4 gole na wyjeździe – musisz wygrać. Zostaliśmy surowo ukarani za nasze błędy – powiedział po meczu asystent trenera Buck.

Pierwsza połowa rozpoczęła się dla gości bardzo dobrze, albowiem w 9. minucie trafieniem na 1:0 popisał się Lee. Niemniej jednak kwadrans później na tablicy wyników widniał już wynik 1:1, po tym jak samobójcze trafienie zaliczył Janitzek. Monachijczycy odpowiedzieli jednak błyskawicznie – w 26. minucie prowadzenie FCB II dał Kern. Po zmianie stron bliski szczęścia był Aydin, ale golkiper gospodarzy obronił uderzenie z rzutu wolnego. Następnie w 57. minucie TSV Buchbach zdołało wyrównać po groźnej kontrze. W kolejnych minutach mecz stał się bardzo otwarty (ze wskazaniem na przewagę Bayernu) – najpierw na 3:2 strzelił Ranos (65’), po czym swoje trzy grosze dołożył także Kabadayi (74’). Mimo prowadzenia 4:2, goście dali sobie strzelić kolejne dwie bramki i ostatecznie starcie zakończyło się remisem 4:4…

Bayern II: Schenk - Kehl, Janitzek, Reinelt, Herold- Aydin (68’ Metu), Denk - Lee (74’ Neziri), Kern (74’ Copado), Zvonarek (68’ Kabadayi) - Ranos (79’ Kraetzig).

Bramki: 0:1 Lee (9’), 1:1 Janitzek (24’), 1:2 Kern (26’), 2:2 Sztaf (57’), 3:2 Ranos (65’), 4:2 Kabadayi (77’), 4:3 Wieselsberger (83’) 4:4 Ammari (89’).

Podopieczni Martina Demichelisa na przygotowania do kolejnego spotkania ligowego będą mieli niewiele czasu, albowiem w najbliższy piątek czeka ich starcie z FV Illertissen – tym razem monachijczycy zagrają u siebie. Początek starcia na Gruenwalder Stadion o 19:00.

Źródło: FCB.de / Własne