DieRoten.pl

Od połowy września Bayern Monachium musi sobie radzić bez swojego podstawowego bramkarza. Ponad pięć miesięcy temu Manuel Neuer ponownie złamał kość śródstopia (w tym samym miejscu).

reklama

Manuel Neuer przebywa obecnie w Tajlandii, gdzie w spokoju pracuje dalej nad swoim powrotem i wykonuje kolejne postępy w procesie rehabilitacyjnym. Niemiec powróci ze swojego krótkiego urlopu 18 lutego, czyli za 6 dni.

Do tej pory nie poznaliśmy jeszcze dokładnej daty powrotu Manuela do treningów. Spokojny o stan zdrowia golkipera FCB jest trener bramkarzy kadry narodowej Niemiec – Andreas Koepke – który w rozmowie dla „ARD” zapewniał, że proces rehabilitacyjny Manu przebiega zgodnie z planem.

Jestem w stałym kontakcie z Manuelem, wszystko przebiega zgodnie z planem. Jestem zrelaksowany jeśli chodzi o jego powrót – powiedział trener bramkarski kadry narodowej.

− Manu pokazał już przed Mundialem w 2014 roku, że nie potrzebuje zbyt dużo wysiłku. Doznał kontuzji w finale Pucharu Niemiec, a potem ledwo co trenował, aż do startu mistrzostw Świata – mówił dalej Koepke.

− Neuer rozegra spotkania w Bundeslidze jak i Lidze Mistrzów w tym sezonie. Potem będziemy mieć jeszcze cały okres przygotowawczy przed Mundialem – podsumował  Niemiec.

W sezonie 2017/2018 31-letni Niemiec wystąpił dla Bayernu w zaledwie 4 spotkaniach. Co więcej po raz ostatni Manuel Neuer reprezentował swój kraj w oficjalnym meczu 11 października 2016 roku w ramach eliminacji do mistrzostw Świata.

źródło: ARD

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama14.02.2018 00:36
@
Troszkę tak to wyglada ale myślę, że spokojnie na finał LM akurat zdąży :]
13.02.2018 19:38
Rehabilitacja Neuera przebiega bardziej pod kątem mistrzostwa Świata niż klubu, takie mam wrażenie.
13.02.2018 14:12
Wracaj do zdrowia Manu.

reklama

reklama