Kobiety Bayernu i ekipa U23 zwycięskie

Kolejne zespoły Bayernu Monachium mają za sobą mecze ligowe. Kolejne zwycięstwo do swojego dorobku dopisali między innymi zawodnicy drugiej drużyny bawarskiego klubu.

FCB II

FC Bayern II 3:2 (2:0) VfR Garching

Po zeszłotygodniowej wpadce z ekipą SpVgg Bayreuth (porażka 2:0 na wyjeździe), podopieczni Holgera Seitza wzięli się w garść i odnieśli kolejne zwycięstwo w tym sezonie ligowym. Tym razem druga drużyna Bayernu Monachium pokonała na własnym terenie VfR Garching 3:2 po bramkach Wriedta (dwukrotnie) oraz Rochelta.

Jeśli spojrzymy na układ sił w tabeli bawarskiej ligi regionalnej (4. Liga), to „Bawarczycy” zajmują fotel lidera z dorobkiem 56 punktów po 25 kolejkach – na wynik ten przełożyło się 17 zwycięstw, 5 remisów oraz 3 porażki. Przewaga FCB II nad drugim VfB Eichstaett wynosi 5 oczek.

Do 3:0 radziliśmy sobie bardzo dobrze, potem niestety był spadek mocy w naszym wykonaniu. Bez względu na wszystko mimo wszystko zasłużyliśmy na zwycięstwo – powiedział po meczu Holger Seitz.

Zawodnicy Bayernu Monachium zaczęli z wysokiego C, ale pierwsza okazja Jeonga została zaprzepaszczona. Gospodarze kontynuowali swoje ataki, podczas gdy ekipa z Garching nie stwarzała wielkiego zagrożenia. Worek z bramki w 40. minucie rozwiązał Kwasi Wriedt, który chwilę później dołożył swoje drugie trafienie. Pierwszy kwadrans drugiej połowy był wielce emocjonujący – Bayern co prawda strzelił na 3:0 w 53. minucie, ale w kolejnych siedmiu minutach głos należał do gości, którzy dwukrotnie odnajdywali drogę do bramki strzeżonej przez Fruechtla. Bayern po chwilowym załamaniu formy podniósł się, przejął kontrolę nad spotkaniem i utrzymał prowadzenie do samego końca.

Skład: Fruechtl – Tuerkalesi, Senkbeil, Awoudja, Koehn – Feldhahn, Rochelt (72’ Welzmueller) – Franzke (67’ Nollenberger), Wriedt, Jeong (82’ Yilmaz) – Zirkzee

Bramki: 1:0 Wriedt (40’), 2:0 Wriedt (43’), 3:0 Rochelt (53’), 3:1 Micheli (56’), 3:2 Niebauer (61’)

FCB Frauen

FC Bayern Frauen 5:0 (3:0) Turbine Potsdam

Oczekiwań kibiców po raz kolejny nie zawiodły piłkarki Bayernu Monachium, które w swoim ostatnim meczu ligowym żeńskiej Bundesligi rozbiły na własnym podwórku Turbine Potsdam aż 5:0. Bramki dla FCB zdobywały kolejno Dominika Skorvankova, Lineth Beerensteyn, Sara Daebritz, Fridolina Rolfo oraz Jill Roord.

Po szesnastu kolejkach w kobiecej Bundeslidze, podopieczne Thomasa Woerle zajmują obecnie drugą lokatę, ale mogą pochwalić się takim samym dorobkiem punktowym jak zawodniczki VfL Wolfsubrg, które posiadają jednak lepszy bilans bramkowy. Warto wspomnieć, że kilka dni temu FCB Frauen pokonały w ćwierćfinale Pucharu Niemiec 1. FFC Frankfurt 3:1 i awansowały do półfinału, gdzie przyjdzie im zagrać z „Wilczycami”.

− Rywalizacja toczyła się przez pełne 90 minut, ale byliśmy bardzo skuteczni i zdobywaliśmy bramki w odpowiednich momentach, robiliśmy to z wielką radością. To był niesamowicie dobry występ mojej drużyny – powiedział po meczu Woerle.

Piłkarki Bayernu od pierwszych minut zaczęły naciskać na ekipę z Poczdamu i już w 11. minucie zasłużenie objęły prowadzenie po bramce Skovrankovej. Zawodniczki FCB nie odpuszczały i idąc za ciosem zdobyły jeszcze dwie bramki w pierwszej połowie za sprawą Beerensteyn oraz Daebritz. Po zmianie stron obie ekipy wyszły na boisko w bojowych nastrojach, ale wkrótce po wznowieniu gry podopieczne Woerle znowu przejęły inicjatywę. Bliskie szczęścia były m. in. Rolfo, Daebritz oraz Lohmann. Co się odwlecze, to nie uciecze… Na 4:0 w 68. minucie podwyższyła Rolfo, zaś dziesięć minut później kropkę nad i postawiła Roord.

Skład: Zinsberger - Demann, Hendrich, Laudehr (66’ Lewandowski), Schweers - Lohmann, Rolfo (72’ Wenninger), Skorvankova, Daebritz - Beerensteyn, Damnjanovic (46’ Roord)

Bramki: 1:0 Skorvankova (11’), 2:0 Beerensteyn (20’), 3:0 Daebritz (35’), 4:0 Rolfo (68’), 5:0 Roord (78’)