Klose ratuje remis i lidera

Bayern Monachium nie zdołał pokonać Borussi M'Gladbach na wyjeździe, remisując 1:1 (0:0). W 60. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze, kiedy to do bramki Bawarczyków trafił Marco Reus. Borussia nie cieszyła się jednak długo z prowadzenia, bowiem już w 73. minucie bramkę po asyście Philippa Lahma zdobył wprowadzony Miroslav Klose. Złe wiadomości natomist napłynęły z Berlina, gdzie Hertha poległa w starciu z Schalke Gelsenkirchen 0:1 i tym samym podopieczni Felixa Magatha zrównali się punktami z FCB.

Louis van Gaal dokonał tylko jednej zmiany w porównaniu do meczu w Lidze Mistrzów z Olympique Lyon - Holger Badstuber wskoczył do składu, zajmują miejsce Diego Contento. Badstuber w środku tygodnia pauzował z powodu żółtych kartek, podobnie jak Mark van Bommel, który dodatkowo był zawieszony na jedno spotkanie także w Bundeslidze. W miejsca Holendra trener delegował Danijela Pranjica.

Od samego początku na skrzydłach zagrali Franck Ribery i Arjen Robben, zaś w przodu wystąpili Ivica Olić oraz Thomas Müller. Duet środkowych obrońców stworzyli Martin Demichelis z Danielem van Buytenem, przed którymi zagrali Bastian Schweinsteiger i wspomniany już Pranjić.

Ofensywne poczynania Bayernu Monachium rozpoczął w siódmej minucie Schweinsteiger, jednak po strzale pomocnika reprezentacji Niemiec Bawarczycy nie mogli cieszyć się z prowadzenia, bowiem na posterunku był Logan Bailly. Chwilę później groźnie, choć niecelnie uderzył Olić.

W odpowiedzi do ataków ruszyli goście niespełna 60 sekund później odpowiedzieli ogniem. Jednak Marco Reus nie zdołał trafić w światło bramki. Pierwsze 45 minut upłynęło pod znakiem wielu prób ekipy gości z Monachium, którzy zupełnie odcięli od gry gospodarzy ze Stadion im Borussia Park.

Bardzo bliski strzelenia bramki był w 38. minucie niezawodny do tej pory Robben. Holender, który był bohaterem ostatnich dwóch pojedynków w Lidze Mistrzów, z Manchesterem United i Olympique Lyonem tym razem jednak uderzył zbyt czytelnie i Bailly ponownie spisał się świetnie.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił, jednak to gospodarze stworzyli groźniejszą akcję, którą zakończyli strzeleniem bramki. Raul Bobadilla zagrał futbolówkę do Marko Reusa, a ten skutecznie uderzając pokonał Hansa-Joerga Butta. Tym samym niespodzianka wisiała w powietrzu.

Jednak niezbyt długo ekipa Borussii Moenchengladbach cieszyła się z prowadzenia, bowiem już w 73. minucie gry wprowadzony niespełna dziesięć minut wcześniej Miroslav Klose zdołał wyrównać, wykorzystując doskonałe dośrodkowanie Philipa Lahma. Po tym strzale wrócił stary dobry snajper, który w przeszłości był siłą czy to Wederu Brema, czy Bayernu, a jego strzały głową - dokładnie jak ten bardzo często lądowały w bramce rywala.

Szansę na zwycięstwo w 90. minucie gry zmarnował Ivica Olić, który z piątego metra nie przymierzył zbyt precyzyjnie i posłał piłkę w trybuny. Tym samym wpadka Bayernu może oznaczać kłopoty w walce o mistrzostwo w tym sezonie.

Borussia Mönchengladbach - FC Bayern 1:1 (0:0)

Borussia Mönchengladbach: Bailly - Levels, Brouwers, Dante, Daems - Herrmann (81. Colautti), Marx, Bradley, Arango - Reus (90. Meeuwis) - Bobadilla (81. Friend)

FC Bayern: Butt - Lahm, van Buyten (64. Tymoshchuk), Demichelis (46. Contento), Badstuber - Schweinsteiger, Pranjic - Robben, Müller (66. Klose), Ribéry - Olic

Rezerwowi: Kraft, Görlitz, Alaba, Gomez

Sędzia: Michael Weiner (Giesen)
Widzów: 54.057 (ausverkauft)