Klose prowadzi U17 do kolejnego zwycięstwa!

Młodzieżowy zespół Bayernu Monachium do lat siedemnastu ma już za sobą kolejny mecz testowy w ramach przygotowań do nowego sezonu 2018/2019.

Nowy trener Bayernu U17 − Miroslav Klose − bez dwóch zdań może pochwalić się bardzo udanym początkiem przygotowań ze swoim zespołem. Wczoraj młodzi monachijczycy odnieśli swoje czwarte zwycięstwo z rzędu.

Rywalem juniorów FCB była ekipa SK Sturm Graz U18. Podobnie jak w poprzednich trzech spotkaniach i tym razem nie brakowało wielu bramek − ostatecznie podopieczni 40-letniego Klose ograli swoich przeciwników a Austrii aż 4:1.

Ogólnie możemy być zadowoleni z naszego występu. Teraz nadszedł czas, aby odpowiednio dobrze opracować ostatnie szczegóły, tak aby dobrze rozpocząć nowy sezon − powiedział po meczu Klose.

Od samego początku na obiekcie w Campusie FCB przeważali monachijczycy, którzy już w 13. minucie mogli wyjść na prowadzenie, lecz uderzenie Torbena Rheina w ostatnim momencie zostało powstrzymane. Pierwszą bramkę dla Bayernu zdobył Malik Tillman, który wykorzystał dośrodkowanie Rheina i pokonał golkipera SK Sturm Graz soczystym strzałem z główki.

Mimo straconej bramki Austriacy nie poddawali się, lecz wręcz przeciwnie grali z minuty na minutę coraz lepiej. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy goście zdołali jeszcze wyrównać na 1:1 po wzorowo wykonanym rzucie wolnym z 18 metrów.

Po zmianie stron bramki zdobywali już tylko zawodnicy klubu ze stolicy Bawarii − zaraz po przerwie na 2:1 strzelił Oberleitner, zaś w 50. minucie trzeciego gola dla Bayernu zdobył Marcel Sieghart, po tym jak podopieczni Miroslava Klose przeprowadzili znakomity kontratak.

Mimo wysokiego prowadzenia monachijczycy nie oddali już pola swoim rywalom z Austrii. Co więcej na trzynaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry wynik spotkania na 4:1 ustalił Alexander Bazdrigiannis. Wszystkie cztery sparingi Bayernu U17 przed rozpoczęciem nowego sezonu:

− FCB U17 6:3 SpVgg GW Deggendorf U19
− FCB U17 5:0 FC Ismaning U19
− FCB U17 3:1 Sparta Praga U17
− FCB U17 4:1 SK Sturm Graz U18

Rozgrywki ligowe w młodzieżowej Bundeslidze regionu południowego i południowego-zachodniego "Bawarczycy" rozpoczną już 11 sierpnia o godzinie 11:00, kiedy to przyjdzie im się zmierzyć z zespołem SV Wehen Wiesbaden U17.