DieRoten.pl

Jak dobrze wiemy kilka dni temu Bayern Monachium potwierdził, że od przyszłego sezonu zespół FCB do lat 17 obejmie legendarny już Miroslav Klose.

reklama

39-letni Niemiec wraz z początkiem przyszłego sezonu 2018/19 przejmie schedę po Holgerze Seitzu i obejmie stery Bayernu do lat 17. Jego poprzedni jak już wiemy zostanie trenerem drugiej drużyny FCB.

Podczas swojego ostatniego obszernego wywiadu dla oficjalnej stacji telewizyjnej „FCB.tv” legenda niemieckiej piłki odniosła się do swojego powrotu do Monachium. Jak mogliśmy się dowiedzieć Klose nie był w stanie odmówić „Bawarczykom” przyjęcia posady trenera.

Bardzo mi to odpowiadało, że Bayern zgłosił się po mnie i zaoferował posadę. Szczerze powiedziawszy ciężko było odmówić Bawarczykom – powiedział Miro Klose.

− Mamy tu w klubie świetnych piłkarzy, zaś praca z tymi młodymi ludźmi sprawia ogromną radość. Według mnie im wcześniej zaczniesz uczyć chłopaków, to mają oni więcej czasu na wypróbowanie wielu różnych rzeczy na treningach i w spotkaniach. Chłopcy mogą się rozwijać – dodał Niemiec.

− Na samym początku musimy przyjrzeć się drużynie, sporządzę raport i będę działał krok po kroku. Mam szansę wypróbować różne rzeczy, zdobyć doświadczenie i uczyć się z tego – podsumował mistrz Świata z 2014 roku.

39-letni dziś Klose reprezentował barwy Bayernu Monachium w latach 2007-2011. W tym okresie Niemiec miał okazję rozegrać 150 spotkań, w których zdobył 53  bramki i zaliczył 27 asyst. Wraz z „Die Roten” legendarny snajper i najlepszy strzelec w historii MŚ zdobył 2 razy mistrzostwo Niemiec oraz dwa Puchary Niemiec.

źródło: FCB.tv

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama16.05.2018 11:04
Ivan7: To czy Bayern popełnił błąd zatrudniając go czas pokaże, dajmy mu szansę, nie skreślajmy go już na starcie!!
15.05.2018 22:58
15.05.2018 18:16
Na to jak toczy się kariera trenerska piłkarzy nie ma reguły bo można wiele przykładów podawać które świadczą, iż święcą potem sukcesy jak i że zupełnie sie nie nadają. To kwestia indywidualna, oraz też szczęścia, wypromowania się w 1 sezonie tak aby nie zostać spisanym na straty. Jedno trzeba powiedzieć, młodzikom Bayernu można zazdrościć nowego trenera :P Od razu motywacja podwójna do dawania maxa na treningu.
15.05.2018 12:36
Taki sam błąd Bayernu, jak zatrudnienie Scholla w zespole rezerw. Jezeli ktos uwaza inaczej, to zapytam: jakie doswiadczenie zawodnicze mieli Tuchel, Löw czy Nagelsmann? Jeśli Bayern chce znaleźć trenera na lata, to musi szukać u trenerow czegoś innego niż doswiadczenia w Bayernie w zespole seniorow, bo to nie jest żadnym wykładnikiem jakosci trenera.
15.05.2018 11:58
Z tego co mówi to widać że nie będzie żadnej fuszerki. Będę trzymał kciuki za niego bo Miro jest spoko:)

reklama