DieRoten.pl

Punkt 21:00 − Lazio podejmie na Stadio Olimpico w Rzymie drużynę rekordowego mistrza Niemiec, która w ostatnich dwóch spotkaniach spisało się poniżej swoich możliwości.

Po remisie 3:3 z Arminią i porażce 2:1 z Eintrachtem, monachijczycy są zdeterminowani, aby zadośćuczynić kibicom ostatnie słabsze występy i odnieść dziś zwycięstwo z Lazio w pierwszym starciu 1/8 finału Champions League.

Z okazji dzisiejszego meczu na Stadio Olimpico, niemiecki magazyn „Kicker” przeprowadził wywiad z Miro Klose, który choć obecnie jest asystentem Flicka, to w przeszłości miał okazję przez kilka lat bronić barw Lazio. Niemiec odniósł się m. in. do formy FCB, Immobile czy też słabych stron rzymian.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia mistrz Świata z 2014 roku, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury.

Miro Klose na temat:

…obecnej sytuacji Bayernu:

„…Mamy problemy kadrowe z racji kontuzji i zakażeń koronawirusem. Goretzka i Martinez mają jeszcze trochę do nadrobienia po infekcji. We Frankfurcie I połowa nie była dobra, ale po przerwie było już lepiej. Nasi chłopcy w każdym meczu naciskają na siebie, zawsze starają się dodać gazu, ale nie zawsze jest to takie proste.”

…meczu z Lazio:

„…Musimy naciskać na Lazio tak jak w drugiej połowie we Frankfurcie i uniemożliwić naszym rywalom grę od tyłu dzięki ich grze kombinacyjnej. Nasz pressing jest ważny. Włosi nie są przyzwyczajeni do kontrpressingu.”

…swojej reakcji, kiedy Bayern wylosował Lazio:

„…Trenowaliśmy wtedy z rezerwami, kilku chłopaków zostało na boisku, Thomas Mueller powiedział: Miro, to Lazio! To był mój preferowany przeciwnik. Chciałem wrócić do Rzymu. Nie mogę się doczekać tego powrotu.”

…Bayernu jako faworyta:

„…Owszem, jesteśmy faworytami, ale mając na uwadze sytuację kadrową, nie jest to jednoznaczne. Musimy zagrać swój futbol. Musimy też uważać na grę kombinacyjną Lazio, która jest ich mocną stroną.”

…niebezpiecznych piłkarzy Lazio:

„…Oczywiście Immobile. Alberto jako dziesiątka, Milinkovic-Savic w środku pomocy. A skrzydłowi Lazzari i Marusic dysponują dobrą szybkością. Ponadto Lazio ma bardzo doświadczonych zawodników jak np. Reinę, Radu i Lulica.”

…słabych stron Lazio:

„…Zdecydowanie w obronie. To właśnie tam są podatni na ataki. Od samego początku musimy zaatakować i próbować wygrać piłkę. To ważne, aby zachować odpowiednią równowagę w tym spotkaniu.”

…Lewandowskiego i Immobile:

„…Lewandowskiego widzę na co dzień na treningach, mogę więc ocenić Robeta bardziej wszechstronnie. Uważam, że jest lepszy, jest kompletny i jest miarą wszystkich środkowych napastników na świecie.”

…Immobile:

„…Immobile pracuje na swoje bramki. Zawsze jest pod grą. Ciro potrzebuje niewielu okazji bramkowych, aby zdobywać bramki, co też przemawia za jego jakością. Ma cały wachlarz umiejętności, jest obunożny i silny przy uderzeniach z główki.”

…Bayernu w tej edycji LM:

„…Biorąc pod uwagę obecną sytuację kadrową, musimy naprawdę myśleć z meczu na mecz. To zależy od tego, jak zdrowi i sprawni są nasi gracze. Do tego dochodzi szczęście w losowaniu. Sam dwumecz z Lazio będzie już wystarczająco trudny.”

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama24.02.2021 00:11
Dzisiaj grali swój futbol.
23.02.2021 23:05
Tak jak czytam o Miro tak go nigdzie nie widać ;)
23.02.2021 19:34
Dziś to będzie trzeba zagrać według znanego hasła: tak jak przeciwnik pozwoli. Oby dobry wynik i bez kontuzji.
23.02.2021 19:24
Właśnie, mam podobne obawy,że zagranie swojego w naszej obecnej formie może być dla nas zgubne.
23.02.2021 18:57
Czyli hurra atak i nadziewanie się na kontry ? Może warto spróbować czegoś innego i choć trochę zaskoczyć rywala, który pewnie szykuje się na nas od kilku miesięcy, a my wyjdziemy i zagramy dokładnie tak samo.
23.02.2021 18:54
Akurat brak Mullera będzie dziś widoczny:(
23.02.2021 18:43
Szkoda, że Tomka nie będzie. Ale mimo to musimy dać radę.