DieRoten.pl
Reklama

Kimmich i Upa trenują z piłką!

fot. Ł. Skwiot/skwiot.pl
Reklama

Doskonałe wręcz wiadomości docierają do nas prosto z ośrodka treningowego Bayernu, który mieści się przy znanej nam Saebener Strasse w Monachium.

Jak informują niemieckie media, dziś po raz pierwszy od momentu spotkania z Unionem Berlin, do treningu z piłką powrócił Joshua Kimmich, który przypomnijmy nabawił się kontuzji barku.

Początkowo obawiano się, że Niemiec będzie zmuszony przejść operację, a co za tym idzie czekałaby go wielotygodniowa przerwa, ale na całe szczęście skończyło się tylko na strachu, zaś w ostatnich dniach pomocnik mógł już trenować indywidualnie (biegi) przy Saebener Strasse.

Po otrzymaniu zielonego światła od sztabu medycznego FCB, 28-latek wznowił dziś zajęcia z piłką, zaś jak relacjonują dziennikarze „Bild” oraz „AZ”, Jo pracował na bardzo wysokich obrotach, pokazując się tym samym z bardzo dobrej strony, co też daje spore nadzieje na udział zawodnika w sobotnim boju z Bayerem 04 Leverkusen.

Kimmich nie ma już żadnego problemu z intensywnymi sprintami oraz wymagającymi ćwiczeniami z piłką – Thomas Tuchel liczy, że będzie mógł liczyć na Joshuę w nadchodzącym boju z „Aptekarzami”.

Upamecano również gotowy?

To nie koniec dobrych wiadomości, albowiem do zajęć z piłką powrócił także Dayot Upamecano! Francuz również pokazał się z bardzo dobrej strony w dzisiejszym treningu. Oczekuje się, że zarówno Upa, jak i Kimmich mogliby wrócić w sobotę do kadry FCB.

Gnabry i Buchmann trenują indywidualnie

Dziennikarze wspomnianych wyżej źródeł podkreślają także, że Tarek Buchmann oraz Serge Gnabry kontynuują swój indywidualny program treningowy, ale żaden z nich nie będzie gotowy na Bayer 04.

Źródło: Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...