Kilka miesięcy przerwy Thiago!?

Niestety nie mamy dla was zbyt dobrych wiadomości w sprawie stanu zdrowia Thiago Alcantary, który był zmuszony opuścić dziś boisko przedwcześnie z powodu urazu mięśniowego.

Choć Bayern pokonał dziś na wyjeździe Anderlecht Brukselę 2:1, to mistrzowie Niemiec okupili dzisiejsze zwycięstwo dwoma kontuzjami kluczowych zawodników.

W 44. minucie boisko przedwcześnie zmuszony był opuścić Thiago. Z kolei po zmianie stron, zaledwie trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy kontuzjowany został Arjen Robben. Niestety wstępne diagnozy nie napawają optymizmem.

Jupp Heynckes zaraz po meczu potwierdził, że Hiszpan doznał poważnego urazu mięśniowego, podczas gdy w przypadku holenderskiego skrzydłowego sytuacja wygląda o wiele lepiej.

Thiago doznał poważnego urazu mięśniowego, zaś jeśli chodzi o Arjena, to moim zdaniem nie wygląda to tak źle. Musimy poczekać na obie diagnozy powiedział Jupp Heynckes.

Niestety dyrektor sportowy Bayernu Monachium − Hasan Salihamidzic − potwierdził również w rozmowie pomeczowej, że Thiago może czekać nawet kilka miesięcy przerwy. Natomiast z informacji ujawnionych przez dziennikarza Sky − Torbena Hoffmanna − Robben nie zagra w najbliższym meczu z Gladbach.

Optymizmem z całą pewnością nie napawa fakt, że Thiago opuścił stadion w Anderlechcie o kulach…

Źródło: Sky / Sport1