Kicker: Suele wraca w sobotę do kadry!

03.07.2020, 00:21:16
FotoOlimpik

Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, to już niebawem po bardzo długiej przerwie spowodowanej kontuzją, do kadry bawarskiego klubu powinien wrócić Niklas Suele!

Niklas Suele z całą pewnością nie może mówić o zbyt wielkim szczęściu w sezonie 2019/20. Wszystko układało się bardzo dobrze, Niemiec zaliczył bardzo początek kampanii, lecz w połowie października doznał bardzo poważnego urazu kolana.

W meczu ósmej kolejki Bundesligi przeciwko Augsburgowi, defensor bawarskiego klubu już w 12. minucie był zmuszony opuścić boisko. Wykonane później badania potwierdziły najgorsze przypuszczenia − 24-latek zerwał więzadło krzyżowe w kolanie...

Jakby nieszczęść było mało, to dla reprezentanta niemieckiej kadry narodowej była to druga tego typu kontuzja w karierze. Na całe szczęście proces leczenia i rehabilitacja potoczyły się całkiem sprawnie i Niklas już od dłuższego czasu trenuje z resztą kolegów z zespołu.

Bardzo dobre wiadomości zaprezentował ostatnio magazyn „Kicker”. Dziennikarze poinformowali, że w nadchodzącym starciu finału Pucharu Niemiec pomiędzy Bayernem a Bayerem 04 Leverkusen, Suele najpewniej powinien znaleźć się w kadrze meczowej po raz pierwszy od bardzo długiego czasu.

Na grę od samego początku jest rzecz jasna zbyt wcześnie, ale nie wykluczone, że Hansi Flick da swojemu podopiecznemu kilka minut w starciu z B04. Początek spotkania z „Aptekarzami” jutro o 20:00 na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

źródło: Kicker.de