DieRoten.pl

Niestety, ale w ostatniej kolejce niemieckiej Bundesligi, mimo okazałego zwycięstwa Bayernu nad Eintrachtem, Hansi Flick nie do końca mógł mieć powody do zadowolenia...

Po niespełna trzech minutach spotkania z Eintrachtem Frankfurt, boisko z powodu kontuzji kostki był zmuszony opuścić utalentowany Alphonso Davies. Niestety – wykonane później badania potwierdziły, że jedno z więzadeł w stawie skokowym „Phonziego” jest zerwane, podczas gdy drugie częściowo rozdarte.

Tym samym trener Flick będzie zmuszony radzić sobie bez swojego defensora przez 6-8 tygodni. Można zatem zakładać, że Kanadyjczyk nie zagra już w tym roku i będzie do dyspozycji 55-letniego opiekuna bawarskiego klubu dopiero po przerwie zimowej…

Co prawda Lucas Hernandez znajduje się od początku sezonu w doskonałej dyspozycji i doskonale zastąpi 19-latka, ale nie jest to przecież żadną tajemnicą, że Francuz nie będzie w stanie grać co 3 dni po pełne 90 minut do końca bieżącego roku. Dlatego też opiekun „Gwiazdy Południa” musi działać.

‒ Strata Daviesa jest bolesna dla zespołu. Musimy się upewnić, że będziemy teraz kreatywni na lewej obronie. Mamy też FCB II, więc przekonamy się, czy znajdziemy tam kogoś, kto nam pomoże. Inaczej znajdziemy rozwiązanie w I drużynie. Mamy ku temu graczy powiedział ostatnio Flick.

Magazyn „Kicker” spekuluje, że Hansi być może będzie chciał wyciągnąć kogoś z FCB II i dać mu szansę gry w pierwszym zespole. W przeciwnym wypadku rozwiązania należy poszukać w I drużynie. Jedną z opcji jest rzecz jasna David Alaba, który doskonale zna pozycję lewego defensora.

Mimo wszystko Hansi wolałby uniknąć konieczności przestawiania swojego szefa obrony na inną pozycję. Sam Austriak również wolałby pozostać na środku, ale podobnie jak miało to miejsce w sierpniu z Kimmichem w Lizbonie, wychowanek FCB byłby gotów dla dobra drużyny poświęcić się i zagrać od czasu do czasu na lewej stronie.

źródło: Kicker

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (16)

reklama27.10.2020 13:59
Wątpię,żeby to było ironiczne... W końcu nie raz i nie dwa w ostatnich miesiącach tak pisali . Z resztą sam trener się tak wypowiadał stąd mieli prawo wszyscy pisać... Ja już od dawna mam jak @kibicod2007 gdy widzę to zestawienie David i szef obrony;-)

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i w czasie wróci młody Francuz plus unikniemy innych kontuzji to źle nie będzie i damy radę przy tej kadrze. Ciężko mi sobie wyobrazić,że wyciągną niczym królika z kapelusza kogoś z młodych...aczkolwiek byłoby miło gdyby się ktoś znalazł i podołał.
27.10.2020 02:44
@kibicod2007 czepiasz się bez sensu. Ja stawiam, że „Kicker” napisał to ironicznie. Szef obrony, która w czterech meczach ligowych traci osiem goli, dobre sobie.
26.10.2020 21:39
Myślę że trener nie będzie ryzykował stawiania na gracza z drugiego zespołu, przynajmniej z teoretycznie silniejszymi rywalami. Znając Flicka wszystko jak zawsze poukłada.
26.10.2020 19:32
Udzialam odpowiedzi: to będzie Lucas.
26.10.2020 16:16
"Szef obrony " phahahah j*blem! Lucas i do rotacji z Alaba, a javi do rotacji na so, ewentualnie sarr czasami na lewą. Przy szerokiej kadrze nie ma dramatu, zwłaszcza że Davies ostatnio nie zachwycal A lucas wydawał się lepszą opcja do 1 składu...
26.10.2020 13:28
Alaba teraz może chcieć 25 baniek nie 20 :P
26.10.2020 13:25
Alaba niech najpierw się ogarnie co.do kontraktu a później niech myśli o graniu ;)
26.10.2020 13:01
Z obecną formą Lucasa to jeśli i on nie wyleci przez kontuzję to myślę, że możemy być spokojni o tą pozycję.
26.10.2020 12:26
Lucas po lewej stronie, gdzie idzie mu bardzo dobrze, a Alaba na stoperze. W zespole do lat 19 jest ponoć utalentowany David Herold, ale zapewne nie dostanie szans. Zmiennikiem Lucasa będzie w razie czego Alaba. O środek obrony nie ma się co bać, prócz Alaby i Lucasa, mogą tam zagrać - Süle, Boateng, Javi, Nianzou, Richards, Arrey-Mbi, ewentualnie Pavard.
26.10.2020 12:08
@Marienplatz zgadzam się :)
Obecni jednak wydaje mi się, że Alaba powinien zagrać na LO jako zmiennik dla Lucasa. Lucas robi świetną robotę, biega jak szalony, nie ogarnie grania co 3 dni na takiej intensywności. Alaba mógłby go tma odciążyć. Na ŚO zostałby wtedy Sule i Boa, dodatkowo Javi. Nie jest źle, myślę, że nie ważne kto tam wejdzie, zagra solidnie.
26.10.2020 12:01
@arekbayern Alaba był najlepszy na lewej obronie jako młodziak. Miał wtedy gigantyczną parę fizyczną, coś jak dziś Davies. Zasuwal od jednej linii końcowej do drugiej.

Z czasem te wybitne umiejętności zaczęły się normalizowac i z wielkiego Davida na lewej stronie zostawało coraz mniej. Przy okazji wychodziły braki techniczne i gra jedną nogą, na którą uparcie przestawial sobie pilkę. To akurat po lewej stronie nie szkodzilo, ale juz w srodku pola, gdzie zamarzyl sobie grac Davidek byloby w Bayernie nie do przeskoczenia.

Na stoperze aż tak zasuwac nie trzeba jak na lewej obronie, stąd ta zmiana.

A że mamy jeszcze, tak się wydaje, lepszych na lewej obronie Lucasa i - jak pokazał poprzedni sezon, bo w tym Phonzie gra b.slabo - Daviesa, logiczne jest, że Alaba poszedł na środek, gdzie w poprzednim sezonie radził sobie bardzo dobrze. Oczywiście poza żenującą końcówka i początkiem tego sezonu, gdzie w oczach już zaświeciły się $€$€$€$. Teraz jakoś ustabilizowal formę, zapewne jego losy już się zdecydowały. Choć nie chce mi się wierzyć, że w przyszłym sezonie zobaczymy go w Bayernie. Bo nie robi się takich rzeczy na ostatnią chwilę. Jasne jest dla mnie, że chce odejść i dlatego postawił zaporowe warunki.
26.10.2020 11:47
Nie wiem jak wam, ale mi się nie podoba to, że Alaba gra na środku obrony, dla mnie był najlepszy na lewej obronie.
26.10.2020 11:21
No jestem ciekaw jak Flick to ogarnie - fajnie jakby postawił na kogoś z FCBII, ale raczej nie liczyłbym na to.
26.10.2020 09:51
26.10.2020 09:26
Lucas i Alaba to jedyne słuszne wybory w tej sytuacji.
26.10.2020 09:20
"poświęcić się i zagrać od czasu do czasu na lewej stronie" - brzmi to groteskowo troszkę :)