DieRoten.pl

Pod koniec 2021 roku w klubie ze stolicy Bawarii dojdzie do wielkiej zmiany. Jak już doskonale wiemy, po wielu latach służby, na emeryturę uda się Karl-Heinz Rummenigge.

Następcą legendarnego działacza bawarskiego klubu zostanie Oliver Kahn, który do Bayernu powrócił w styczniu 2020 roku jako członek zarządu. Niemiec stopniowo jest wprowadzany przez Rummenigge, zaś w lipcu wraz z początkiem nowego sezonu, jego kompetencje w klubie znacząco wzrosną. 

Obecnie coraz częściej widać, że popularnie określany "Tytan", ma coraz większy wpływ na decyzje klubowe. W najnowszym wydaniu niemieckiego magazynu "Kicker" możemy znaleźć artykuł, z którego dowiadujemy się, że zarówno przyszły prezes, jak i Hasan Salihamidzic przejmują stopniowo kolejne obowiązki w Monachium. 

Jednym z przykładów ich wspólnej pracy jest przede wszystkim zatrudnienie Juliana Nagelsmanna, który od lata 2021 roku zastąpi Hansiego Flicka. Podczas gdy wszystkie rozmowy i negocjacje prowadził wspomniany wyżej duet, to Karl-Heinz Rummenigge trzymał się z boku i tylko obserwował rozwój wydarzeń. 

Transfery i kontrakty

Oprócz Kahna, odpowiedzialność za wygasające w 2022 i 2023 roku kontrakty, będzie także spoczywać na Salihamidzicu. Obaj panowie będą odgrywać ważną rolę w przyszłości. Niemiec i Bośniak muszą przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie - na ile Sarr i Roca nadają się wciąż do gry w Bayernie.

Kwestię lewej obrony, bawarski klub już rozwiązał. Latem do FCB trafi utalentowany Omar Richards z Reading (na zasadzie wolnego transferu). Kwestią otwartą pozostaje zaś rozwiązanie tematu pozyskania nowego prawego defensora, środkowego pomocnika oraz czwartego skrzydłowego.  

 

źródło: Kicker

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (8)

reklama06.05.2021 16:28
A niech działają, byle dla dobra Bayernu.
03.05.2021 22:10
Koledzy z Murawy ;) coraz więcej mówi się że Lewy odejdzie.... Zobaczymy co powie Hasanek
03.05.2021 21:35
Jeśli chodzi o Kahna to jestem spokojny, martwię się o podejście Hasana. Nie podobał mi się konflikt z Flickiem ale umówmy się że mało wiedzieliśmy w tej sprawie. Teraz przyjdzie nowy trener, wybrany przez Bośniaka, czeka nas wiele zmian w składzie, zobaczymy jakie będą relacje.
03.05.2021 19:50
Niech przejmują i zobaczymy co wyniknie z ich pracy.
Myślę że Nadal będą mogli liczyć na wsparcie KHR czy Uliego.
03.05.2021 19:33
Pięcioletni kontrakt dla trenera to ruletka jeśli nic nie wygra to odprawa będzie wysoka.
03.05.2021 15:59
Mają ciężkie i trudne czasy na przejmowanie tych obowiązków. Mógłby KHR jeszcze trochę zostać.
03.05.2021 15:53
Hasan to impotent jeżeli chodzi o zarządzanie czymkolwiek. Nie każdy dobry kopacz będzie dobrym działaczem i wiele klubów się o tym boleśnie przekonało, a my będziemy następni. Mogą tego pachołka nawet imperatorem międzygalaktycznym i bawarskim królem słońce mianować, a i tak jestem przekonany, że za max. 3 lata już go nie będzie w Monachium. Głupoty, braku kompetencji i braku jakiegokolwiek pojęcia o tym co się robi nie da się ukrywać w nieskończoność. Widocznie na YT nie było filmików o tym jak być dyrektorem sportowym...
03.05.2021 15:01
Julek podobnie chciał Roce już w RBL, o ile to prawda, to pewnie szansę prawdziwą otrzyma, natomiast co do Sarra to raczej trzeba liczyć, że uda się szybko sprzedać za jakąkolwiek kasę, byle zwolnić miejsce na liście płac, bo poziomu drugiej drużyny raczej nie przeskoczy, a zarobki jednak z innej bajki