DieRoten.pl
Reklama

Kett i Sehitler ze złotymi medalami im. Fritza Waltera

fot. Merk Picture / Shutterstock.com
Reklama

Jak co roku Niemiecki Związek Piłki Nożnej przyznał utalentowanym piłkarzom oraz piłkarkom w Niemczech Medale im. Fritza Waltera w dwóch kategoriach wiekowych U-17 oraz U-19.

Wielki zaszczyt spotkał żeńską drużynę Bayernu Monachium, albowiem nagrodzone zostały dwie utalentowane piłkarki FCB Frauen – mowa o takich zawodniczkach jak Franziska Kett oraz Alara Sehitler.

Podczas gdy Kett zdobyła złoto w kategorii U-19, to Sehitler w grupie U-17. Na temat tego wielkiego sukcesu wypowiedziała się ostatnio dyrektora sportowa oraz menadżerka FCB Frauen, czyli Bianca Rech.

Jesteśmy oczywiście bardzo dumne z wyróżnienia oraz nagród dla naszych obu piłkarek – Franziski oraz Alary – powiedziała Bianca Rech.

W przypadku obu zawodniczek musimy również podziękować ich macierzystym klubom, SpVgg Gruen-Weiss Deggendorf i FV Ravensburg, które również odegrały znaczącą rolę w treningu zawodniczek – podsumowała menadżerka FCB Frauen.

18-letnia Franziska Kett jest częścią pierwszej drużyny od zeszłego sezonu i strzeliła już dwa gole dla FCB w 23 meczach. Sehitler przeniósła się do FCB Frauen tego lata i w wieku 16 lat jest najmłodszą zawodniczką w drużynie trenera Alexandra Strausa.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...